fotel uszak

Zobacz najmodniejsze fotele świata

Kto z nas nie uwielbia relaksować się w objęciach przytulnego fotela? Zapewne nikt nie podniósłby ręki. Fotele to meble, które nie tylko zapewniają nam niewysłowiony komfort i możliwość relaksu, ale także efektownie dopełniają aranżacje wnętrz. To jaki fotel wybierzesz do salonu, sypialni czy gabinetu, będzie miało wyjątkowy wpływ na styl całego pomieszczenia. Przez wieki historii designu meblowego pojawiło się co najmniej kilka kultowych projektów foteli, które nie tylko stały się legendarne, ale także z chęcią wprowadzamy je do współczesnych wnętrz. Sprawdź jakie są dziś najmodniejsze fotele z historii designu.

Fotel to stylowy dodatek i element wyposażenia, który może przyciągać uwagę niebanalnym wzornictwem lub efektownie współgrać z kompozycją wnętrza. We współczesnych wnętrzach coraz częściej pojawiają się kultowe modele foteli, które mają swoją unikatową historię. Bez względu na to, czy szukasz fotela do kącika wypoczynkowego lub czytelniczego, sypialni, czy biura, słynne meble z pewnością Cię zachwycą. Jeśli chcesz urządzić wnętrze w stylowy sposób, postaw na kultowy fotel z duszą.

Fotele świata Alexander

Kliknij i obejrzyj najmodniejsze fotele stylizowane Alexander

Fotel Uszak

To właśnie fotel Uszak w szczególności zdominował nasze wnętrza w ostatnich sezonach i wygląda na to, że ten stan rzeczy szybko się nie zmieni. Historia Uszaka ma swój początek w XVIII wieku. Jego nazwa wzięła się od nieprzeciętnego kształtu okalających osobę siedzącą uszu lub skrzydeł na brzegach oparcia. Taka konstrukcja skutecznie chroniła wówczas przed przeciągami i łapała ciepło z kominka. Użytkownik mógł dosłownie czuć się otulony w objęciach tego wyjątkowego fotela. Oparcie jest bardzo wysokie i lekko odchylone do tyłu, co pozwala na wyjątkową wygodę dla kręgosłupa. Komfort znacznie podnoszą także profilowane podłokietniki oraz szerokie, tapicerowane siedzisko o miękkim wypełnieniu. Inną cechą charakterystyczną są nóżki utrzymane w kształcie klasycznych lwich łap, a we współczesnych modelach zaokrąglonych liniach w myśl stylu skandynawskiego. Zaletą fotela w stylu Uszak jest zarówno komfort użytkowania, jak i wyjątkowo uniwersalny charakter. Bowiem model ten idealnie sprawdzi się we wnętrzach w każdym stylu od klasycznego po nowoczesny.

Fotele w stylu Uszak

Zobacz super ofertę na fotele Uszak na www.meble-bogart.pl

Fotel Jajo

Fotel Jajo to przykład bryły, która zachwyca nieprzeciętnym wzornictwem i wykończeniem formy. Oryginalnie nazywany po prostu „Egg” został zaprojektowany w 1958 roku przez Arne Jacobsena na potrzeby zamówienia złożonego przez kopenhaski hotel. Arne Jacobsen chciał stworzyć mebel tapicerowany, który zapewni użytkownikom najwyższy stopień wygody i prywatności. Bryła przyciąga uwagę zaokrąglonym kształtem przypominającym właśnie jajo. Oparcie, jak i siedzisko tworzą tu jedną płaszczyznę, która dzięki zaokrąglonej formie obejmuje z każdej strony użytkownika. Siedzisko tworzy wygodna poduszka ułożona w zagłębieniu jaja. Całość dopełniają profilowany zagłówek oraz spójnie połączone z całą formą podłokietniki i osłaniające głowę „rogi”. Cała konstrukcja ustawiona jest na obrotowej podstawie, która zapewnia możliwość obracania się wokół własnej osi.

Najpopularniejsze fotele Egg

Zobacz ofertę na fotele stylizowane – KLIK

Fotel Finka

Fotel fiński pieszczotliwie nazywany Finką to odsłona niegdyś słynnego Paimio Chair zaprojektowanego przez Alvara Aalto. Projekt pierwotnie powstał z myślą o osobach chorych na gruźlicę, więc został zaprojektowany w taki sposób, aby przede wszystkim ułatwiać oddychanie użytkownikom. Wygodne siedzisko oraz odchylone do tyłu oparcie miały pomagać kuracjuszom sanatoriów swobodnie oddychać i zapewniać im komfort. Istotny jest tu jednak przede wszystkim stelaż wykonany z giętego drewna, który amortyzuje ruchy ciała. Mebel szybko przestał być użytkowany wyłącznie w sanatoriach i zagościł w salonach domowych i gabinetach. Jego sława szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Dziś często możemy spotkać komplety wypoczynkowe z fotelami fińskimi właśnie w polskich wnętrzach.

Fotele świata finka

Kliknij i zobacz najmodniejsze fotele na www.meble-bogart.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *