niebieski narożnik Annabelle Modern

Znamy kolor roku 2020 według PANTONE

Jak co roku, Instytut PANTONE wybrał kolor, który ma stanowić inspirację w szeroko pojętym świecie designu, kultury, sztuki i mody. Po pastelowym i zarazem energetycznym odcieniu Living Coral, który był wybrany na rok 2019, przyszła kolej na kolor wyjątkowo elegancki i ponadczasowy.

Kolor roku 2020 już wybrany!

Kolorem roku 2020 został PANTONE 19-4052 Classic Blue. Jest to głęboki, klasyczny odcień koloru niebieskiego wpadającego w granat. Odcień ten ma symbolizować początek nowej dekady, spokój, pewność siebie i powrót do korzeni. Ma on przypominać, że w niepewnych czasach, warto zadbać o poczucie stabilizacji i budować swoją rzeczywistość na silnych fundamentach.

kolor roku

Kolor roku 2020

Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać”, wskazuje Leatrice Eiseman, szef instytutu.

Ponadto kolor tak silnie związany z naturą jak classic blue ma przypominać nam o tym, że warto poszerzać swoje horyzonty, dbać o refleksję, patrzeć w wieczorne niebo myśląc o tym, co jest dla nas najważniejsze i co chcemy jeszcze osiągnąć. Kolor wybrany przez PANTONE co roku wyznacza trendy w szeroko pojętym designie, także w zakresie aranżacji i wyposażenia wnętrz, w których przebywamy na co dzień.

Classic blue w naszych wnętrzach

Trzeba przyznać, że instytut PANTONE jest największym na świecie autorytetem w zakresie kolorów. Wybierane od dwóch dekad kolory roku stają się główną inspiracją dla twórców, projektantów, designerów. W efekcie możemy obserwować także piękne stylizacje wnętrzarskie, projekty modnych mebli oraz dodatków, które są inspirowane wyborem PANTONE. Ma to też wyraźny wydźwięk w kształtujących się na najbliższe sezony trendach wnętrzarskich, a tym samym i w naszych domowych aranżacjach. Komplety mebli do salonu, sypialni, czy też dodatki dekoracyjne utrzymane w najmodniejszym kolorze roku pozwalają aranżować efektowne wnętrza, wpisujące się we współczesne standardy wzornicze. Najczęściej to meble tapicerowane stanowią idealne odzwierciedlenie niniejszych trendów kolorystycznych i pozwalają nam tworzyć niebanalne kompozycje wnętrz.

meble skandynawskie

Kliknij i zobacz meble Uszak Lizbona, które zachwycają ponadczasowym stylem i wysoką jakością.

Kolekcja mebli Uszak Lizbona

Kolekcja mebli Uszak Lizbona została zaprojektowana w odpowiedzi na najnowsze trendy w designie wnętrzarskim. Nie tylko idealnie wpisuje się kolorystycznie w wybór PANTONE i tym samym w najbliższe sezony mody wnętrzarskiej, ale także efektownie łączy nowoczesny design z ponadczasową formą chesterfield. Meble w stylu chesterfield to propozycja dla osób ceniących ponadczasowe wzornictwo, wyważoną elegancję, a także stylizowane wzornictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *