Trendy wnętrzarskie 2021, które warto znać

Początek roku to nie tylko czas podsumowań i planowania, ale także dobry moment, aby odświeżyć swoje aranżacje wnętrzarskie w zgodzie z najnowszymi trendami. Na przełomie roku zawsze pojawiają się bowiem pewne nowości i modyfikacje, które wyznaczane są przez światowych projektantów i dekoratorów wnętrz. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie najważniejszych trendów w designie wnętrzarskim. Poznaj trendy wnętrzarskie 2021.

Wielki powrót do natury

Już w 2020 roku zauważalnym trendem wnętrzarskim był powrót do natury – zarówno pod względem wzorniczym, jak i funkcjonalnym. Meble kuchenne i pozostałe dedykowane innymi rodzajom pomieszczeń łączą w sobie naturalne akcenty oraz praktyczny charakter. I jest to kierunek, który pozostanie z nami na dłużej, a poszczególne wyznaczniki tego trendu pojawiać się będą we wnętrzach również w 2021 roku.

Rattanowe meble idealnie komponują się w nowoczesnych aranżacjach.

Naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania pojawiać się będą w aranżacjach w postaci naturalnych tkanin, roślinności, drewnianych mebli, a także motywów inspirowanych florą i fauną. We wnętrzach królować będą naturalne surowce, takie jak drewno czy kamień, a aranżacje wzbogacą kolory ziemi, organiczne tekstylia oraz dodatki wykonane z rattanu, juty czy trawy morskiej. Komplety mebli do salonu lub sypialni będą natomiast wyważone i estetycznie dopracowane. Nowoczesne bryły zestawiać można z meblami stylizowanymi i antykami.

Połączenie drewna i metalu to jeden z ważnych trendów wnętrzarskich 2021.

Meble tapicerowane a trendy wnętrzarskie 2021

W aranżacjach salonów oraz innych pomieszczeń pojawiać się będą przede wszystkim meble tapicerowane tkaninami o mięsistej fakturze. Szczególnie popularne stają się sofy i kanapy obite welurem lub welwetem. Coraz częściej w najmodniejszych projektach pojawiają się również meble pokryte tkaninami sztruksowymi. Dzięki takim tapicerkom aranżacje poszczególnych wnętrz zyskują elegancki i zarazem przytulny charakter, co jest aktualnie bardzo trendy. Do mody powracają również kolorowe tapicerki, które utrzymane są w odcieniach butelkowej zieleni, granatów oraz pudrowych różów. Dużą popularność zyskują ponadto fotele tapicerowane wzorzystymi tkaninami z motywami roślinnymi oraz geometrycznymi.

Wyjątkowo modne stają się meble tapicerowane mięsistymi, grubymi tkaninami.

Kompozycje kolorystyczne wnętrz w 2021

Co roku Instytut Pantone, który jest uznawany za najważniejszy autorytet w zakresie wyznaczania trendów kolorystycznych wskazuje przewodni kolor roku. Wybrana barwa ma duży wpływ na szeroko pojęty świat designu, także wnętrzarskiego. W poprzednim roku w naszych wnętrzach zagościł classic blue, czyli głęboki odcień granatu. Jakie kolory będą najbardziej trendy w roku 2021? W tym roku według Instytutu Pantone najmodniejsze będą dwa kolory – Ultimate Grey (stonowana szarość) oraz Illumianting (kanarkowa żółć). Mimo że kolory te na pozór są całkowicie różne, to właśnie ma na celu podkreślenie, że nawet kontrastowe elementy mogą ze sobą efektownie harmonizować. Kolory te będą dobrze współgrać także w estetyce poszczególnych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *