Trendy meblowe na 2017 rok

Trendy meblowe na 2017 rok

Nowy rok zawsze przynosi ze sobą nowości w zakresie designu i aranżacji wnętrz. Zazwyczaj pojawia się kilka unikatowych trendów i nowe odsłony odświeżonych form z sezonów poprzednich. Jak będzie w roku 2017? Co będzie hitem we wnętrzach, a co w nich pozostanie z ubiegłych sezonów? Podpowiadamy jakie są najmodniejsze meble w aranżacji wnętrz na 2017 rok!

 

Meble Monsun – kwintesencja nowoczesnych trendów

 

Materiały

W tym roku rządzić będzie przede wszystkim drewno, ale w możliwie najbardziej naturalnej odsłonie, co oznacza rezygnację z malowania tego materiału na popularne w zeszłym sezonie kolory szarości, bieli i czerni. W tym sezonie będziemy ocieplać wnętrza właśnie za pomocą drewnianych mebli, których obecność wprowadza charakterystyczny klimat. Wciąż spore znaczenie będą miały okleiny meblowe, których nowoczesne technologie wytwarzania pozwolą na realne odwzorowywanie tworzyw takich jak ceramika, kamień czy też skóra. Wśród nowości tego sezonu są fronty naśladujące beton np. Meble Amber.

 

Meble Amber z frontami o fakturze betonu – KLIK

 

Kolory

Biel nadal będzie istotna w aranżacjach, aczkolwiek tym razem producenci częściej skorzystają z jej matowej wersji i przełamywania jej innymi odcieniami. Białe lakierowane fronty nie stracą na popularności, jednak zostaną one przełamane intensywnymi dekorami, które silnie ożywią przestrzeń. Do stonowanych pasteli dołączą mocne barwy i wszelkie kolorystyczne nawiązania do natury. Popularność zyskają znów kolory ziemi, zielenie i melanżowe odcienie niebieskiego. Trendy na rok 2017 wskazują, że modne meble mogą być jednobarwne, choć producenci zachęcają do odważnych zabaw z kolorem w zakresie dekoracyjności. Na przykład poprzez łączenia ze sobą barw pokrewnych lub na zasadzie kontrastu. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Modny kontrast w kuchni – kliknij i zobacz Meble Lamja

 

Wzory i formy

Najmodniejsze wciąż będą nowoczesne i minimalistyczne kształty brył, których lekkość formy uwypuklają gładkie fronty, brak uchwytów, a także zbędnych dekorów. Popularność zyskają rozwiązania modułowe, z których będzie można tworzyć dowolne aranżacje. Meble na rok 2017 powinny być przede wszystkim funkcjonalne i harmonijne pod względem estetycznym.

 

Zestaw modułowy Brix – hit 2017

 

Modułowa kanapa Avatar – Kliknij i zobacz w sklepie

 

Podsumowując, rok 2017 we wnętrzach zachwyci nas powrotem do natury w postaci motywów roślinnych, ciemnej zieleni połączonej ze stonowanymi beżami i brązami, a także faktur drewna i kamienia. Modne będą meble z drewna oraz te idealnie je odwzorowujące, ale też zachwycimy się nowoczesnymi formami mebli z dekoracyjnym wykorzystaniem metalu, często na stalowych nogach. Istotne będą także tapicerowane fotele odwołujące się do nieco tradycyjnych rozwiązań wzorniczych.

Categories: Bez kategorii, Kuchnia, Pokój dzienny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *