Sypialnia w stylu hotelowym – jak ją urządzić?

Pokoje i apartamenty w hotelach projektowane są ze szczególną starannością. Zachwycają luksusowym charakterem, designem dopracowanym w każdym detalu, ale i szczególnymi walorami w zakresie komfortu. Wyposażenie oraz dekoracje są wyważone oraz bardzo funkcjonalne. Dzięki temu nawet krótki pobyt w pokoju hotelowym pozwala nam się wygodnie zrelaksować i cieszyć piękną aranżacją. A gdyby tak zainspirować się takimi wnętrzami? Sypialnia w stylu hotelowym to doskonały wybór.

Hotelowy wystrój wnętrz

Styl hotelowy oznacza wnętrza eleganckie, dopracowane w zakresie dekoracyjności i kompozycji kolorystycznych. Ponadto estetyka łączy się tu z funkcjonalnością i najwyższym komfortem. Nic więc dziwnego, że styl hotelowy stał się inspiracją coraz chętniej stosowaną w naszych domach, a w szczególności w sypialniach. Sypialnia urządzona w myśl tego stylu inspirowana jest luksusowymi apartamentami hotelowymi, w których panuje atmosfera relaksu i niebanalnych wrażeń estetycznych. Aby stworzyć taką aranżację, musimy zadbać o spójność stylistyczną i kolorystyczną, a także odpowiednio dobrać kojące zmysły oświetlenie i funkcjonalne meble do sypialni.

Łóżko jest bohaterem sypialni w stylu hotelowym.

Sypialnia w stylu hotelowym – cechy

  • Wysoka jakość wybranych elementów wyposażenia
  • Skoordynowane schematy kolorystyczne
  • Optymalnie dobrane kombinacje tkanin
  • Atrakcyjne wykończenie
  • Podkreślenie efektu przestronności
  • Wysokiej jakości komplet mebli do sypialni
  • Połączenie dobrego designu z funkcjonalnością

Łóżko – bohater hotelowej sypialni

Wchodząc do pokoju w dobrym hotelu, pierwszym na co mamy zwykle ochotę to z impetem rzucić się na piękne łóżko kontynentalne, które wygląda jak idylla w zakresie komfortu. Boxspring, czyli łóżko hotelowe to nieodłączny element apartamentów w luksusowych hotelach. Jest wysokie, posiada miękko tapicerowany zagłówek i system kilku materacy, dzięki czemu sprzyja relaksacji i czerpaniu najwyższej przyjemności w zakresie wygody. Na dodatek zwykle zdobi je pięknie dobrana pościel, wysokiej jakości narzuta i zestaw poduszek dekoracyjnych. Całość prezentuje się bardzo zachęcająco i efektownie. Także w domowej sypialni można uzyskać taki efekt.

Łóżko kontynentalne jest charakterystyczne dla stylu hotelowego.

Jak urządzić sypialnię, by wprawiała nas w taki błogi nastrój? Biorąc pod uwagę, że to właśnie łóżko jest sercem każdej sypialni w stylu hotelowym nie bój się i postaw na największy rozmiar, jaki możesz rozsądnie dopasować do warunków pomieszczenia. Dzięki temu sypialnia będzie atrakcyjna, a Ty zyskasz niebanalną wygodę podczas snu. Całość dopełnią wysokiej jakości poduszki z kolekcji hotelowej, które sprawią, że poczujesz jakbyś spał w obłokach. To właśnie puchowe poduszki z piór są najczęściej używane w dobrych hotelach.

Stylowa sypialnia musi być spójna wzorniczo i kolorystycznie.

Meble w hotelowej sypialni

Całość aranżacji dopełnią pozostałe meble sypialniane. Najlepiej jest zdecydować się na komplet mebli do sypialni, gdyż aranżacja będzie wówczas wyglądać stylowo i bardzo spójnie. Nie powinno tu przede wszystkim zabraknąć stylowych stolików nocnych, praktycznej i pojemnej komody lub szafy przesuwnej, a także toaletki z pufą lub komfortowym stołkiem. Jeżeli pomieszczenie jest wystarczająco duże, strzałem w dziesiątkę okaże się również wygodny fotel z podnóżkiem, w którym będzie można wygodnie zasiąść z ciekawą książką lub zrelaksować się przy kojącej muzyce. Meble w sypialni urządzonej w stylu hotelowym powinny być spójne wzorniczo, funkcjonalne, ale i cechować się wysoką jakością. Dzięki temu poczujemy się niczym w luksusowym hotelu, a relaks w sypialni będzie wyjątkowo przyjemny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *