Sypialnia – oaza naszego spokoju

Wiosna to czas, kiedy częściej myślimy o remontach, wymianie mebli lub po prostu mamy ochotę coś zmienić w swoim mieszkaniu. Po długim okresie zimnej, nieprzyjemnej pogody odczuwamy motywację dzięki budzącej się do życia przyrodzie, ciepłych promieniach słońca na twarzy. Jeśli już poczujecie w sobie tą chęć do działania, nie marnujcie jej!

Jednym z miejsc, które w domu zazwyczaj odkładamy na ostatnią chwilę jeśli chodzi o wszelkie zmiany jest m.in. sypialnia. Goście zaglądają do niej rzadziej niż do salonu , łazienki czy kuchni stąd też często pomieszczenie to jest przez nas trochę zaniedbywane. A to wielki błąd, biorąc pod uwagę fakt, że w sypialni spędzamy sporą ilość czasu. Może nie zdajemy sobie nawet sprawy, ale to jak śpimy i w jakim otoczeniu się budzimy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Warto więc zadbać by było jak najlepsze.

Postaramy podać Wam kilka wskazówek, jednak pamiętajmy o tym, że nie ma jednego uniwersalnego schematu oraz o tym, że od każdej reguły są wyjątki.

 

Milo
Sypialnia Milo – w tym sezonie połączenie bieli i dębu sonoma jest niezwykle modne.

 

Po pierwsze sypialnie urządzajmy pod swój gust. Jeśli w obecnym sezonie modna jest biel w połączeniu z dębem sonoma, jednak my wolimy ciemniejsze kolory, nie róbmy nic na siłę. Sypialnia to pomieszczenie, w którym to Ty masz się dobrze czuć. Jeśli możemy coś podpowiedzieć to na pewno to, że w sypialni należy unikać kontrastowych zestawień. Nie sprzyjają one bowiem atmosferze spokoju, wyciszenia i relaksu.

Kora
Meble z systemu Kora to gwarancja dobrego wyboru doceniona przez wielu z Państwa.

 

Zadbajmy o solidne łóżko i dobry jakościowo materac. To podstawa zdrowego snu i wygodnego odpoczynku, dlatego też nie oszczędzajmy w tych kwestiach. Unikajmy sytuacji, w których łóżko będzie stało na wprost drzwi wejściowych, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie podczas bardziej intymnych sytuacji. Niekorzystnym rozwiązaniem będzie również takie, gdy ustawienie łóżka przy ścianie będzie zmuszało jedno z Was do przechodzenia przez partnera.

W sypialni nie przesadzajmy z ilością roślin, gdyż w dzień dają one nam tlen, w nocy zaś go zabierają, co może mieć również wpływ na nasze samopoczucie. To pomieszczenie, w którym mamy przede wszystkim odpocząć, więc unikajmy umieszczania w nim zbyt dużej liczby przedmiotów, które mogą stworzyć wrażenie chaosu, braku uporządkowania. W sypialni powinien panować ład i harmonia. Dokumenty zabrane z pracy do domu, czekające na wyprasowanie pranie – wszystkie te rzeczy będą niekorzystnie na nas oddziaływać. Mamy nadzieję również, że nikomu z Was nie przyszło na myśl zamieścić w sypialni telewizora lub biurka z komputerem. Jedynym dozwolonym sprzętem RTV jest ewentualnie radio.

Przytulną atmosferę w sypialni stworzymy za pomocą miękkich tkanin, przyjemnych w dotyku narzut czy kilku dekoracyjnych poduszek. Efekt ten spotęgować możemy dzięki dodatkowym lampkom nocnym lub kinkietów dających ciepłe, nastrojowe światło.

monte
Poduszki i miękkie narzuty stworzą w sypialni przytulną atmosferę (kolekcja Monte).

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis zachęci Was do zaglądnięcia do sypialni i zastanowienia się co w niej można odświeżyć, co zmienić. Być może wystarczy dodać kilka dekoracyjnych przedmiotów, aby poznać jej ukryte piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *