stylowe szafki RTV

Stylowe szafki RTV do salonu

Meble w salonie powinny być zarówno wygodne, użyteczne, jak i wyróżniać się efektownym designem. Jednym z podstawowych mebli w każdym pokoju dziennym jest szafka RTV, która ma typowo użytkowy charakter, aczkolwiek istotny jest także jej estetyczny wygląd. Przygotowaliśmy kilka propozycji stylowych szafek RTV, które zachwycają zarówno funkcjonalnością, jak i wizualnym dopracowaniem.

stylowe szafki RTV

Kliknij i zobacz nowoczesne szafki RTV w wyjątkowym stylu i okazyjnych cenach.

Szafka RTV w salonie

Salon jest wnętrzem, które wymaga szczególnej oprawy oraz stworzenia niebanalnej aranżacji. To właśnie w nim spędzamy wolny czas relaksując się przed telewizorem, czytając książkę na kanapie, czy po prostu wspólnie przebywając z rodziną. Ale to także w salonie przyjmujemy gości, więc musi być nie tylko wnętrzem komfortowym na co dzień, ale też estetycznie dopracowanym, by pięknie się prezentować. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest w nim telewizor, który skupia na sobie uwagę i pod względem którego zazwyczaj ustawiane są meble, tak by wygodnie było oglądać programy telewizyjne i filmy. Szafka RTV ustawiana jest bezpośrednio pod telewizorem, by wszelkie kable i inne sprzęty można było w niej wygodnie umiejscowić.

szafkaRTV

Unikatowa szafka RTV w super cenie na Meble-Bogart.pl KLIK

Kącik telewizyjny w salonie

Główną strefą życia rodzinnego i towarzyskiego jest kącik telewizyjny w salonie. Meble wypoczynkowe zazwyczaj ustawiamy naprzeciw szafki RTV oraz telewizora, który jest albo przymocowany do ściany, albo ustawiony na meblu. Szafka RTV powinna być dopracowana estetycznie i spójna z aranżacją całego salonu. Choć we współczesnych aranżacjach, w których często dominuje styl eklektyczny coraz częściej odchodzi się od wyboru całych kolekcji meblowych do pokoju dziennego. Wówczas elementy takie jak ława kawowa, komody, witryny czy regały pochodzą z jednego kompletu meblowego, natomiast jeden element np. szafka telewizyjna może być dobrana osobno. Tworzy wówczas estetyczny kontrapunkt i nadaje aranżacji swoistego wyrazu o unikatowym charakterze. Stylowe szafki RTV mogą podkreślać styl aranżacji lub go dominować. Ostateczny wyraz wnętrza zależny jest od preferencji i gustów domowników.

meble RTV

Stylowa szafka RTV idealna do twojego salon. KLIK

Szafka RTV a funkcjonalność

Szafki RTV powinny być nie tylko stylowe i dopracowane pod względem wzornictwa, ale także spełniać oczekiwania w zakresie jakości i praktyczności użytkowania. Ich główną funkcją jest przechowywanie sprzętów takich jak dekodery, konsole, DVD, czy nagłośnienie. Praktyczne szafki RTV powinny być wyposażone także w jakiś schowek, czy zamykaną frontem szufladę służące do schowania drobnych przedmiotów, których raczej nie chcemy trzymać na widoku. Istotne jest ponadto, aby mebel ten posiadał specjalne otwory w tylnej ściance umożliwiające przeciągnięcie kabli i wygodne podłączenie ich do tylnego gniazda w ścianie lub przedłużaczu.

Wybierając szafkę RTV pamiętaj, że jest to mebel typowo użytkowy, w związku z czym istotne znaczenie ma jego funkcjonalny charakter i praktyczne rozwiązania ułatwiające przechowywanie i rozmieszczenie sprzętów audiowizualnych. Meble RTV powinny być także dopracowane pod względem wzorniczym, by pasowały do danej aranżacji w sposób spójny lub kontrastowy. Stylowy mebel to taki, który spełnia wszelkie nasze oczekiwania funkcjonalne i estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *