łóżko kontynentalne

Stylowe łóżka kontynentalne – przegląd nowości i ich zalet

Łóżka kontynentalne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Obecnie możemy się nimi cieszyć nie tylko we wnętrzach hoteli i pensjonatów, ale również w zaciszach swoich domów. Te masywne, nieprzeciętnie wygodne modele łóżek dedykowanych sypialniom stały się obecnie nie tylko modne, ale także przystępne cenowo, dzięki czemu ich popularność rośnie w niezwykłym tempie. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd najciekawszych propozycji łóżek kontynentalnych, a także garść istotnych informacji o nich.

Łóżka kontynentalne większość z osób kojarzy przede wszystkim z zachodnich filmów, a także pamięta je z pobytów w hotelach i pensjonatach (dlatego czasem znane są pod nazwą „łóżka hotelowe” lub „boxspring). Ich popularność miała swój początek właśnie w USA, Australii oraz Kanadzie. Cenione są przede wszystkim za niebanalny wygląd zawdzięczany masywnej konstrukcji, a także temu że zapewniają użytkownikom niezwykły poziom komfortu podczas snu. Aktualnie cieszyć się tymi zaletami możemy także w swoich domowych sypialniach, gdyż boxspring stał się popularny i łatwo dostępny również w naszym kraju. Oferta wzornicza tych modeli z roku na rok jest coraz bogatsza, więc każdy z powodzeniem może wybrać łóżka idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań domowników. Ponadto łóżka kontynentalne dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach i rodzajach tapicerek.

Łóżko konynentalne Trento – sprawdź super okazję KLIK!

Czym się charakteryzuje łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne przyciągają uwagę dostojną prezencją i eleganckim wyrazem masywnej konstrukcji. Takie łóżko staje się prawdziwym bohaterem wśród reszty wyposażenia sypialnianego. Mimo tego, łóżko to z łatwością można zestawić z dowolnym kompletem mebli sypialnianych, gdyż charakteryzuje się uniwersalnym designem. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są zdecydowanie wyższe od zwykłych łóżek, co ułatwia poranne wstawanie, gdyż przyjmujemy od razu pozycję siedzącą. Ponadto są one w całości pokryte tapicerką, dzięki czemu bryła prezentuje się spójnie i elegancko. Oprócz ciekawego wyglądu, warto je docenić także za walory konstrukcyjne wpływające na komfort użytkowania.

Cechy łóżek kontynentalnych:
– w całości tapicerowane,
– wysoko umiejscowiona powierzchnia spania,
– wysoki i szeroki zagłówek,
– dwuczęściowa budowa,
– materac z ramą tworzą jednolitą powierzchnię.

Łóżko kontynentalne idealne do sypialni nowoczesnej i w stylu skandynawskim. Kliknij i sprawdź promocyjną cenę!

Łóżko prozdrowotne

Łóżka kontynentalne to nie tylko efektowny wygląd i wyjątkowy komfort użytkowania, lecz o wiele więcej. Bowiem jako jedne z niewielu rodzajów łóżek dedykowanych użytkowaniu domowemu stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie podczas snu. Ich korzystny wpływ na zdrowie wynika z tego, że posiadają optymalne rezonowanie, a materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z chorobami i przewlekłymi bólami kręgosłupa. Osobom starszym i schorowanym przypadnie do gustu także fakt, że wysokość powierzchni spania wynosi 60 – 70 cm, co ułatwia wstawanie i siadanie. Ponadto komfortowe łóżka kontynentalne polecane są także dla alergików, gdyż łatwo jest je utrzymać w czystości i tym samym podnieść higienę snu.

Łóżko boxspring z eleganckim pikowaniem w nowej, lepszej cenie! Kliknij i sprawdź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *