Sofy i kanapy idealne do kawalerki

Kawalerka to typ mieszkania, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jednakże urządzenie takiej mikro-przestrzeni w sposób funkcjonalny i zarazem estetyczny może stanowić wyzwanie. Kawalerka to przestrzeń wielofunkcyjna. Trzeba w niej wygospodarować strefę wypoczynkową, jadalnianą, sypialnianą, gościnną, a czasem także biurową. Jak wybrać kanapy rozkładane do niewielkich pomieszczeń?

Wypoczynek za dnia i sypialnia nocą

Brak osobnej sypialni niejako wymusza wybór konkretnego typu mebli wypoczynkowych. Przed wyborem konkretnej kanapy, warto zapoznać się z jej funkcjonalnościami. Pod względem praktycznym duże znaczenie ma tu funkcja spania. Wybierając kanapę rozkładaną dobrze jest się upewnić, czy funkcja spania zapewni odpowiedni komfort i zdrowe warunki do snu. Niewielka przestrzeń może ograniczać zakres dostępnych modeli. Taki mebel wypoczynkowy powinien w ciągu dnia zapewniać wygodne miejsce do siedzenia, a w nocy zmieniać się w łóżko pozwalające na efektywny wypoczynek.

Narożnik modułowy to doskonały sposób na strefę wypoczynkową w kawalerce.

Dobrym rozwiązaniem do kawalerki będzie także nowoczesny półkotapczan, który pozwala zaoszczędzić cenne miejsce podłogowe w ciągu dnia, a nocą uzyskać komfortowe warunki do snu niczym w sypialni z tradycyjnym łóżkiem. Warto jednak zadbać o to, aby znajdował się on przy innej ścianie niż strefa wypoczynkowa, aby nie przytłoczyć estetyki aranżacji.

Kanapa rozkładana – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kanapę rozkładaną warto pamiętać, że nie każdy model jest wyposażony w mechanizm, który jest dedykowany do spania codziennego. Większość kanap, mimo że posiadają funkcję spania, to jest ona przeznaczona do spania okazjonalnego. Oznacza to, że w dłuższej perspektywie spanie na takiej powierzchni może być niekomfortowe i wręcz niezdrowe dla kręgosłupa.

Kanapa rozkładana pozwoli uzyskać w kawalerce wygodne miejsce do wypoczynku, jak i snu nocnego.

Sofa rozkładana z funkcją spania codziennego powinna być wyposażona w dobrej jakości materac, który po rozłożeniu modelu wyrównuje powierzchnię snu. Ponadto kanapa rozkładana do kawalerki powinna być spójna wzorniczo z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Dobrą alternatywę stanowi także narożnik modułowy, gdyż pozwala wygodnie zagospodarować przestrzeń i zarazem zapewnić komfort podczas snu nocnego.

Kanapa na wysokich nóżkach prezentuje się lekko, więc idealnie sprawdzi się w małych wnętrzach.

Kanapy rozkładane w kawalerce a design

Wybierając komplet mebli wypoczynkowych do kawalerki dobrze jest zwrócić uwagę na kwestie wzornicze. O ile w dużych pokojach dziennych możemy kierować się indywidualnymi gustami w zakresie wyglądu mebli, to mała przestrzeń kawalerki determinuje konieczność wyboru pewnych rozwiązań. Do małego pomieszczenia warto wybrać meble z jednolitymi tapicerkami oraz pozbawione zbyt wielu dekorów. Spójne, minimalistyczne wzornictwo sprawi, że meble nie będą wizualnie przytłaczać pomieszczenia, mimo swojego gabarytu. Ponadto dobrym pomysłem będzie wybór mebli na wysokich nóżkach. Gdyż prezentują się one na lżejsze wizualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *