Przytulna sypialnia w stylu loft? Tak, to możliwe!

Jeżeli uwielbiasz styl industrialny, ale nie wydaje Ci się odpowiedni do zastosowania w aranżacji sypialni, to postaramy się rozwiać te wątpliwości. Otóż sypialnia w stylu loft również może być miejscem przytulnym, kojącym zmysły i wspierającym relaks oraz efektywny wypoczynek. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań wnętrzarskich oraz wybór efektownego kompletu mebli sypialnianych w stylu loft.

Meble w kolorach szarości z drewnianymi elementami w stylu soft-loft.

Styl industrialny w pigułce

Styl industrialny narodził się w latach 50. XX wieku, gdy budynki pofabryczne i nieczynne magazyny zaczęto adaptować na pomieszczenia mieszkalne. W ten sposób narodziły się lofty, czyli przestronne mieszkania, w których przestrzeń była otwarta i wielofunkcyjna, a wyposażenie oraz elementy wykończeniowe były proste i miały charakter przemysłowy. Dominowały tu więc beton, cegła, metal, widoczne okablowanie i rury, a także drewniane meble oraz surowa dekoracyjność. W ten sposób można najprościej opisać styl loft, którego popularność nieustannie rośnie. Dziś większość z nas nie może sobie pozwolić na zamieszkanie w przestronnych halach pofabrycznych, ale to nie jest przeszkodą, by móc się cieszyć industrialnymi wnętrzami. Coraz częściej nasze kuchnie i salony są urządzane w myśl stylu industrialnego lub też nim inspirowane. Ale co z sypialniami? Sypialnia jest wnętrzem, które kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem, spokojem i przytulnością. Często aranżacje sypialniane są wypełnione ciepłymi dodatkami, licznymi tekstyliami i kolorami sprzyjającymi budowanie błogiego klimatu. Na pozór wydawać by się mogło, że styl loft nie będzie tu odpowiedni ze względu na jego surowy charakter. Nic bardziej mylnego. Sypialnia w stylu loft może stać się miejscem idealnie przytulnym, stylowym i sprzyjającym wypoczynkowi. Jak to uzyskać?

Styl loft w sypialni będzie sprzyjać wypoczynkowi i zachwyci efektownym designem.

Sypialnia w stylu loft

Najlepszym rozwiązaniem, aby stworzyć przytulną sypialnię w stylu loft jest wprowadzenie do niej elementów inspirowanych tym stylem. Jeżeli bowiem wykorzystamy wszystkie możliwe wyznaczniki tego stylu, wówczas wnętrze rzeczywiście będzie zbyt surowe.  Natomiast styl przemysłowy w łagodniejszym wydaniu jest mniej surowy i chłodny oraz stanowi doskonałą bazę do stworzenia klimatycznej sypialni. Dobrze jest więc postawić na eklektyzm i łączyć industrialne inspiracje z bazą w stylu nowoczesnym lub innym. W industrialnych aranżacjach dominują biele i szarości, które sprawiają, że pomieszczenie sprawia wrażenie dość monochromatycznego i nawiązuje do pofabrycznych klimatów. Kolory te świetnie sprawdzą się właśnie w sypialni, gdyż oddziałują kojąco na nasze zmysły i nie rozpraszają uwagi. Z bogatej gamy szarości warto wybrać jasne odcienie, które optycznie powiększają wnętrze, czyniąc je bardziej przestronnym. Całość natomiast ocieplą odpowiednie oświetlenie kierunkowe, tekstylia sypialniane, a także drewno. Komplet mebli do sypialni, który będzie łączył w sobie naturalny kolor drewna z metalowymi dodatkami będzie idealnym wyborem. Osoby lubiące ciemniejsze aranżacje mogą eksperymentować z czernią, brązem i ceglastą czerwienią. Jeśli chodzi o materiały, to na ścianach zdecydowanie króluje beton lub cegła (w naturalnym kolorze lub bielona), zaś na podłogach drewno.

Meble sypialniane z elementami drewna i metalu to idealny pomysł do sypialni w stylu loft.

Łóżko industrialne w roli głównej

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Podczas, gdy w klasycznych pofabrycznych wnętrzach zwykle prym wiodły meble z odzysku bądź zrobione z europalet, w sypialni soft-loftowej można umieścić łóżko z prawdziwego zdarzenia. Łóżko tapicerowane i utrzymane w jednolitym kolorze nie tylko doda wnętrzu ciekawego charakteru, ale też przełamie typową surowość loftowych aranżacji. Do sypialni w stylu soft-loft możesz wybrać model z prostym zagłówkiem, utrzymanym w neutralnej bądź bardziej esencjonalnej kolorystyce. Dobrą wiadomością dla miłośników drewna jest także to, że meble z tego surowca idealnie wpisują się w charakter industrialny. Przytulną atmosferę wprowadzą drewniane elementy: szafa, stolik lub regał. Najbardziej efektownie będą prezentowały się te wykonane ze starego lub postarzonego drewna. Dobrym pomysłem będą także metalowe meble. Ich surowy wyraz ocieplimy odpowiednim oświetleniem dekoracyjnym, które podkreśli przytulność sypialni w stylu loft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *