Poznaj trendy kuchenne 2021 i zainspiruj się

W najbliższych sezonach w modnych kuchniach dużą rolę będzie odgrywać połączenie dopracowanego designu z funkcjonalnością. Jakościowe materiały i precyzyjnie dopracowane meble kuchenne będą efektownie komponować się z nowoczesnymi rozwiązaniami użytkowymi. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd najważniejszych trendów kuchennych, kolorów i rozwiązań dedykowanych do kuchni na 2021 rok.

Trendy kuchenne w 2021 roku – minimalizm i przytulność

W 2021 roku w kuchniach zapanuje szykowny minimalizm, ale nie w surowej postaci. Nowoczesna prostota i spójna wzorniczo zabudowa będą prezentować się przytulniej za sprawą kolorów i pięknych dodatków dekoracyjnych. Najbardziej pożądane będą meble kuchenne wykonywane na wymiar, dzięki czemu będą idealnie dopasowane do warunków konkretnego pomieszczenia. Warto postawić na meble, które wypełnią całą ścianę, od podłogi aż po sufit. Takie meble powinny być pozbawione zbyt bezpośredniej dekoracyjności. W zamian ozdób postaw na wysokiej jakości materiały o dekoracyjnej fakturze, efektownym wybarwieniu albo wyrazistej strukturze. Minimalizm oznacza również, że na widoku powinny znajdować się tylko pojedyncze akcesoria kuchenne i sprzęty, które będą wzorniczo komponować się z wystrojem.

Duotone to jeden z najmodniejszych trendów kuchennych.

Modne meble kuchenne w 2021 roku

Najmodniejsze meble kuchenne utrzymane są w matowym wykończeniu i posiadają jednolite fronty. Zamiast dekoracyjnych uchwytów wybierzemy bezdotykowe systemy otwierania szafek, a także uchwyty frezowane, które prezentują się minimalistycznie i stylowo. Zdecydowanie rezygnujemy z błyszczących powierzchni na rzecz mebli z matowym lub satynowym wykończeniem.

Najmodniejsze materiały na meble kuchenne:

  • meble kuchenne z drewna lub płyty fornirowanej,
  • kuchnie ze sklejki,
  • meble z lakierowanej płyty MDF z matowym efektem.
W tym sezonie stawiamy na matowe wykończenia powierzchni frontów.

Trendy kuchenne a kolorystyka

Mimo że białe i neutralne kolory nie wychodzą z mody, gdyż mają wartość ponadczasową, to silnym trendem stały się kuchnie w kolorze. Warto zwrócić się w stronę mebli granatowych, zielonych, bordowych, a nawet różowych. W tym roku powraca również moda na duotone, czyli kuchnie dwukolorowe, w których górny i dolny ciąg szafek kontrastują ze sobą za sprawą różnych wzorów lub kolorów frontów. Najbardziej popularne jest połączenie drewnianych lub fornirowych frontów z kolorowymi. Coraz większą popularność zyskają kuchnie bez górnych szafek. Zamiast górnej zabudowy meblowej nad blatem znajdą się proste podłużne półki kuchenne. Można także pozostawić ścianę niezagospodarowaną. Taka kuchnia będzie się prezentować lekko i minimalistycznie.

Białe kuchnie nie wychodzą z mody pod warunkiem, że je nieco ocieplimy dodatkami.

Modne blaty kuchenne w 2021 roku

Obecnie najmodniejsze stają się blaty kuchenne wykonane z naturalnych i szlachetnych materiałów, które efektownie synchronizują wzorniczo z zabudową mebli kuchennych. W modnych kuchniach pojawią się więc przede wszystkim blaty kamienne, blaty z konglomeratu, a także drewniane. Nadal popularne będą również blaty z białego marmuru. Takie blaty doskonale komponują się ze zlewami wpuszczanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *