Poznaj trendy kolorystyczne na 2021 rok

Trendy kolorystyczne przechodzą pewne modyfikacje w raz z nadchodzącymi sezonami. Każdy kończący się rok przynosi ze sobą pewne wskazówki odnoszące się do zmian w aktualnych trendach wnętrzarskich. Szczególnie wyraźnie to widać w zakresie kształtowania kompozycji kolorystycznych aranżacji. Co roku dostrzec można nowe trendy w zakresie kolorystyki i kształtowania za jej pomocą charakteru przestrzeni domowych i nie tylko. Podążając za nimi możemy w prosty i niedrogi sposób przeprowadzić modne metamorfozy swoich wnętrz i nadać im nowy wyraz.

Znaczenie kolorów w naszym życiu

Większość osób wybierając kolory do swoich wnętrz domowych i biurowych kieruje się przede wszystkim indywidualnymi gustami i preferencjami w zakresie estetyki. Tymczasem, dobór kolorów do wnętrz, w których przebywamy na co dzień ma znaczenie także dla naszego samopoczucia, zdolności skoncentrowania uwagi, a nawet nastrojów. Mówi o tym psychologia kolorów według, której założeń każda barwa wywołuje określone konotacje. Dlatego wybierając kolory ścian i podłóg, a nawet tapicerek na meble wypoczynkowe, dobrze jest wziąć pod uwagę niniejsze założenia. Oznacza to, że na przykład w sypialni warto postawić na kolory sprzyjające relaksacji i kojące zmysły. Będą to przede wszystkim odcienie neutralne, subtelne pastele oraz delikatne beże i kremy.

Połączenie drewna i koloru antracytu to jeden z najmocniejszych trendów wnętrzarskich.

Trendy kolorystyczne a rok 2021

W 2020 roku furorę robią przede wszystkim butelkowe zielenie, classic blue oraz wszelkie kolory ziemi. Z palety najmodniejszych kolorów zniknęły surowe szarości i monochromatyczne kompozycje wnętrzarskie. Zastępują je naturalne kolory, które możemy znaleźć w świecie przyrody. Nadają one wnętrzom nuty przytulności, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, a także pozwalają uzyskać niebanalne estetycznie kompozycje aranżacyjne. W najmodniejszych projektach wnętrz możemy zauważyć zamiłowanie do naturalnych surowców takich jak drewno i kamień. Także meble takie jak narożniki, sofy i kanapy oraz inne meble tapicerowane prezentują się przytulniej za sprawą karmelowych tapicerek, zieleni i granatów.

Drewno i przytulne tekstylia nadają wnętrzom modny wyraz.

Trendy kolorystyczne na 2021 rok będą więc silnie związane właśnie z naturalnymi inspiracjami, więc niejako podążą za nurtami, które dostrzegamy już teraz. Nowością będą przede wszystkim kolory słońca w różnych fazach. Wprowadzą one do naszych przestrzeni wiele optymizmu, radości i ożywią aranżacje. Całość dopełni wielki powrót brązów. Przez ostatnie lata były one wyklęte, ale teraz znów pojawią się w naszych wnętrzach. Pięknie będą się komponować w zestawieniu z uniwersalną szarością czy brązem taupe o popielatej nucie. Fotel utrzymany w takim odcieniu nada aranżacji wyrazu i nuty ponadczasowej elegancji. Takie kolory będą idealnie łączyć się z organicznymi motywami drewna i kamienia, a także z surowym betonem i cegłą.

Matowy odcień butelkowej zieleni sprawia, że wnętrza stają się jeszcze bardzie trendy.

Jakie jeszcze kolory będą modne?

  • Ciepłe i ziemiste
  • Odcienie naturalnych zieleni
  • Niebiańskie
  • Granaty
  • Matowe odcienie pasteli i melanże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *