pólkotapczan

Półkotapczany, czyli meble idealne do kawalerek

Kawalerka jest mieszkaniem składającym się z jednego pokoju, kuchni oraz łazienki. Mimo że jest to typ mieszkania, który jest stosunkowo trudny w zakresie funkcjonalnego i zarazem komfortowego zaaranżowania, ale i tak wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Niemniej jednak, urządzając kawalerkę warto postawić na rozwiązania wnętrzarskie i wyposażenie, które będą sprzyjać podwyższeniu komfortu użytkowania wielofunkcyjnej przestrzeni. Które meble sprawdzą się idealnie do kawalerki?

Kawalerka – jak ją urządzić?

Urządzając swoje mieszkania dbamy przede wszystkim o to, by były one komfortowe, efektowne, ale i funkcjonalne. W sytuacji, gdy mieszkanie posiada kilka pomieszczeń dedykowanych poszczególnym czynnościom, to wyposażenie ich staje się stosunkowo proste. Bowiem możemy wybierać meble do sypialni, salonu, kuchni, gabinetu korzystając z osobnych kolekcji i systemów. Natomiast kawalerka jest mieszkaniem, w którym jedno główne pomieszczenie ma charakter wielofunkcyjny. Oznacza to, że główny pokój pełni rolę przestrzeni dziennej, sypialni, gabinetu, garderoby, a czasem nawet pokoju dziecięcego. Wyposażenie kawalerki w odpowiednie meble może więc stanowić wyzwanie. Kluczem do sukcesu jest podzielenie wnętrza na strefy użytkowe. Warto wyodrębnić osobną przestrzeń wypoczynkową i sypialnianą. Idealnie w tym zakresie sprawdzi się półkotapczan, czyli mebel, który obecnie przeżywa swój wielki renesans.

półkotapczan

Kliknij i sprawdź wyjątkową ofertę na półkotapczan!

Półkotapczan w kawalerce

Półkotapczan jest meblem, który większość osób kojarzy głównie z wyposażeniem mieszkań w okresie PRL-u. Niemniej jednak, po latach zapomnienia mebel ten powrócił do łask w zupełnie nowej odsłonie i podbija rynek meblowy oraz nasze wnętrza. Nowoczesne półkotapczany cechują się wyjątkową funkcjonalnością i efektownym designem. Jednak ich największą zaletą jest to, że z łatwością można przeobrazić piękny salon w komfortową sypialnię. Bowiem w ciągu dnia złożony mebel zajmuje niewiele miejsca podłogowego dając tym samym większą przestrzeń użytkową. Natomiast, aby uczynić z salonu funkcjonalną sypialnię, wystarczy wysunąć łóżko chowane z korpusu bryły. Półkotapczany są poziome lub pionowe, a także dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu z powodzeniem można je dobrać do warunków konkretnego pomieszczenia. Cechy i zalety tych mebli sprawiają, że stanowią one doskonałe rozwiązanie do kawalerek, w których na wagę złota jest każdy fragment wolnej przestrzeni.

półkotapczany

Półkotapczany marki Lenart już teraz w super cenie na Meble-Bogart.pl – KLIK

Aranżacja kawalerki może być wyzwaniem, ale gdy przestrzeń zostanie optymalnie rozplanowana i wyposażona w wielofunkcyjne meble, można cieszyć się wyjątkowo funkcjonalnym oraz estetycznie dopracowanym mieszkaniem. Warto postawić na meble wielofunkcyjne, jasne kompozycje kolorystyczne, a także zastosować podział na strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *