półkotapczan

Półkotapczan i jego wielki powrót

Półkotapczan to kultowy mebel, który niektórzy z nas znają lub kojarzą wyłącznie z lat 70. i 80. XX wieku. Nic w tym dziwnego, bowiem rzeczywiście to właśnie w okresie PRL-u stał się on niezwykle popularny i znajdował swoje miejsce w niemal każdym polskim domu. Dziś półkotapczan po latach zapomnienia powrócił i to z wielkim impetem. Sprawdź, dlaczego półkotapczany przeżywają obecnie swój wielki renesans.

Nowoczesny półkotapczan

Nowoczesny półkotapczan tylko na Meble-Bogart.pl. Kliknij i sprawdź!

Półkotapczan kiedyś i dziś

Półkotapczan jest meblem, który swoje lata świetności miał w czasach PRL-u, gdy na małym metrażu blokowych mieszkań próbowano pomieścić rzeczy, w taki sposób aby mieszkało się wygodnie i schludnie. Starano się więc szukać rozwiązań wielofunkcyjnych i takich, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń. Półkotapczan idealnie wpisywał się w te oczekiwania. Obecnie możemy zauważyć, że mimo iż nasze wnętrza stały się większe i przestronniejsze, to z całą pewnością kładziemy duży nacisk na to, by efekt przestronności dodatkowo podkreślać. Tym samym wyposażamy swoje pokoje w meble wielofunkcyjne i takie, które nie zabierają zbyt wiele miejsca podłogowego. Półkotapczan inaczej nazywany jest też łóżkiem chowanym, gdyż na tym właśnie polega jego główna funkcja. Nocą możemy z łatwością otworzyć jego bryłę i wysunąć z niej tapczan, a za dnia go schować uzyskując w ten sposób mebel niezajmujący zbyt wiele miejsca i prezentujący się jak tradycyjna komoda lub szafa. Dawne półkotapczany były masywne, ciężkie i posiadały zwykle swoiste ozdobniki. Popularnością cieszyły się w szczególności pólkotapczany poziome z dodatkowymi półkami, schowkami, witrynami.

Półkotapczan

Sprawdź super ofertę na funkcjonalny półkotapczan. KLIK!

Nowoczesne łóżka chowane

Nowoczesne łóżka chowane pod względem designu nie mają wiele wspólnego ze swoimi poprzednikami z okresu PRL-u. Posiadają one przede wszystkim lżejszą wizualnie formę, dzięki czemu nie dominują w kompozycji całej aranżacji wnętrza. Za sprawą uniwersalnego, neutralnego wzornictwa z łatwością można je dopasować do dowolnie urządzonych wnętrz. Ponadto pasują do stylu klasycznego, nowoczesnego, jak i eklektycznego, co sprawia, że spokojnie można je łączyć z dowolnym kompletem mebli do salonu. Łóżka chowane dostępne są w dwóch wariantach konstrukcyjnych:

– półkotapczany pionowe,

– półkotapczany poziome.

Dzięki temu półkotapczan można z łatwością dobrać do potrzeb i warunków konkretnego wnętrza. Nowoczesne półkotapczany posiadają odświeżony design i są wykonywane z modnych obecnie tworzyw. Można wybierać w wariantach o matowym wykończeniu lub o różnym stopniu połysku. Ciekawie prezentują się także modele wzbogacone o dodatkowe szafki i półki, które podnoszą funkcjonalność tych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *