Panele tapicerowane w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Panele tapicerowane to modny dodatek wnętrzarski, który nie tylko zyskuje na popularności i wpisuje się w nowoczesne trendy, ale także ma wiele zalet praktycznych. Często wykorzystujemy panele dekoracyjne w aranżacji sypialni i przedpokoju, ale to właśnie w pokojach dziecięcych docenimy ich walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Sprawdź, dlaczego warto wyposażyć pokój dziecka w panele tapicerowane oraz gdzie najlepiej je zamontować.

Panele tapicerowane w sypialni i nie tylko

Trendy wnętrzarskie coraz intensywniej zmierzają w kierunku ocieplania aranżacji i czynienia przestrzeni domowych bardziej przytulnymi. Chętniej sięgamy więc po dodatki, które sprawiają, że czujemy się domowo łącząc przy tym dobry design z ciepłymi detalami i teksturami. Panele dekoracyjne idealnie wpisują się w te trendy. Stosując je na ścianach uzyskujemy dekoracyjny efekt, a przy tym ocieplamy wizualnie przestrzeń. Dlatego też coraz chętniej wykorzystujemy je w aranżacjach pokojów dziecięcych.

Z paneli dekoracyjnych można układać ciekawe wzory i motywy na ścianie.

Tak jak w przypadku sypialni mogą spełnić rolę dekoracyjnego wezgłowia łóżka zapewniając przy tym wygodę podczas opierania się, tak w pokoju dziecka pełnią jeszcze dodatkowe role. Łóżko dziecięce zazwyczaj ustawiane jest wzdłuż ściany, aby zapewnić funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni i uzyskać więcej miejsca podłogowego na zabawę. Wykładając fragment ściany za łóżkiem stworzymy nie tylko ciekawy efekt dekoracyjny, ale i zabezpieczymy dziecko.

Panele tapicerowane to doskonała dekoracja pokoju dziecięcego.

Panele tapicerowane w pokoju dziecka

Pokój dziecka to niebanalny rodzaj przestrzeni domowej, gdyż ma charakter wielofunkcyjny. Musi być nie tylko dopracowany estetycznie, ale i zapewniać odpowiednie warunki do rozwoju, wypoczynku, edukacji i zabawy. Najważniejszym meblem jest tu łóżko dziecięce. W pokoju dziecka często pełni rolę nie tylko miejsca do wypoczynku i wieczornej relaksacji podczas czytania bajek, ale za dnia staje się prawdziwym centrum dobrej zabawy. Pokrywając ścianę przy łóżku panelami tapicerowanymi nie tylko korzystnie wpłyniesz na dekoracyjność pokoju, ale i zabezpieczysz dziecko przed ewentualnymi urazami. Miękka ściana będzie też doskonale izolować przed chłodem. Dziecko będzie mogło swobodnie się o nią opierać, gdyż w dotyku jest miękka i przyjemna.

Zalety paneli tapicerowanych

  • Izolują od chłodu
  • Wygłuszają pomieszczenie
  • Są przyjemne w dotyku
  • Zabezpieczają przed nocnymi urazami
  • Można z łatwością montować je samodzielnie
  • Są wykonane z bezpiecznych materiałów
  • Dekorują aranżacje
Panele dekoracyjne nad łóżkiem dziecięcym efektownie ożywiają aranżację.

Ozdoby ścienne a estetyka wnętrza

Panele dekoracyjne dostępne są w bogatej ofercie wzorniczej do wyboru. Dzięki ciekawym kształtom i kolorystykom można stworzyć niebanalne wzory dekoracyjne na ścianie w pokoju dziecięcym. Jest to więc świetne rozwiązanie , jeśli chcesz odmienić wizerunek wnętrza bez kosztownego remontu. To też bardzo uniwersalny pomysł na stylowe wykończenie dowolnej aranżacji pokoju chłopca lub dziewczynki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się panele 3D w kształcie klocków LEGO oraz kształty heksagonalne.  Jak przymocować panele? Można zastosować klej montażowy lub taśmy rzepowe, dzięki którym poszczególnie elementy dekoracyjne pozostaną mobilne. Będzie można z łatwością zmieniać ich położenie modyfikując wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *