nowoczesne szezlongi

Nowoczesne szezlongi – nowa jakość relaksu

Wypoczynek w zaciszu domowym jest wyjątkowo istotny. Pozwala odzyskać siły, zregenerować ciało i umysł, ukoić zmysły, ale i miło spędzić czas w domu. Dlatego urządzając strefę wypoczynkową warto postawić na najwyższej jakości meble, które zapewnią maksymalny komfort podczas użytkowania. Prawdziwym hitem w nowoczesnych aranżacjach stały się w tym zakresie szezlongi. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym modelom dostępnym na rynku.

Szezlong – historia w pigułce

Szezlongi to meble wypoczynkowe, które mają swoje korzenie w XVII wiecznej Francji, gdzie znane były pod nazwą chaise-longue. Wówczas widziane były jako symbol luksusu i stanowiły wyposażenie salonów i gabinetów wyłącznie zamożnych przedstawicieli klasy wyższej i arystokracji. Dominowały więc na dworach i w pałacach królewskich lub też w posiadłościach arystokratycznych. Ówczesne wnętrza były wyjątkowo strojne, więc i szezlongi były bardzo dekoracyjne i stylizowane. Mebel ten nie tylko zapewniał komfort, ale i znacząco podnosił rangę wnętrza pozwalając przy tym użytkownikom odpoczywać w dostojnej pozycji. Ówczesne szezlongi charakteryzowały się:
– wygiętymi wezgłowiami,
– siedziskami o łukowym kształcie,
– zdobionymi nóżkami.
Niektóre współcześnie produkowane modele nawiązują do niniejszej dekoracyjności i przybierają stylizowane formy.

nowoczesny szezlong

Nowoczesny szezlong w modnym kolorze tapicerki – KLIK!

Nowoczesne szezlongi

Nowoczesne szezlongi cechują się formami dopasowanymi do współczesnych standardów w designie meblowym. Dzięki temu doskonale wpisują się w modne wnętrza pokoi dziennych, gabinetów i sypialni. Szczególną popularnością cieszą się szezlongi w całości tapicerowane, których forma konstrukcyjna składa się z jednego, profilowanego elementu. Prezentują się one lekko i stylowo, dzięki czemu nie przytłaczają wizualnie przestrzeni i stają się jej zintegrowaną częścią wyposażenia. Ponadto za sprawą uniwersalnej dekoracyjności idealnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz, w tym także z kompletami mebli do salonu lub sypialni.

nowoczesne szezlongi

Szezlong o specjalnym profilowaniu zapewniającym maksymalny komfort. Kliknij i sprawdź ofertę.

Jakie są cechy współczesnych szezlongów?

– minimalistyczne linie,
– wysokiej jakości tapicerki,
– dekoracje w postaci przeszyć, pikowania, zestawień kolorystycznych,
– profilowana konstrukcja,
– materiały takie jak: skóra ekologiczna, tapicerka, aluminium, stal.

modny szezlong

Ekskluzywny szezlong London dostępny od ręki – Klik!

Szezlong – do jakich wnętrz będzie idealny?

Wiele osób biorących pod uwagę możliwość zakupu szezlongu zastanawia się nad tym, czy taki mebel będzie pasować do ich wnętrz domowych. Funkcja szezlongu jest dość oczywista, więc najlepiej sprawdzi się on przede wszystkim w pokojach dziennych, sypialniach, gabinetach, pokojach gościnnych. Jednak warto zwrócić uwagę, że szezlong jest meblem zajmującym więcej miejsca niż tradycyjny fotel. Dlatego warto nim wyposażyć przestronniejsze pomieszczenia, wnętrza otwarte i łączone. Szezlong z powodzeniem może stanowić element strefy wypoczynkowej lub być osobno ustawiony w jakiejś części pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *