Nowoczesne meblościanki do małego salonu – jakie wybrać?

Słowo meblościanka pewnie kojarzy Ci się dość jednoznacznie. Zwykle wyobrażamy sobie masywne, ciężkie zabudowy meblowe zajmujące całe powierzchnie ścian, które przed laty znajdowały się niemal w każdym salonie. Tymczasem, obecnie możemy zaobserwować wielki powrót mody na meblościanki. Ale poza funkcjonalnym charakterem nie mają one już nic wspólnego z tymi, które kojarzymy z czasów PRL-u. Poznaj zalety nowoczesnych meblościanek.

Nowoczesne meblościanki wyróżnia ciekawy design i matowe powierzchnie.

Wielki powrót mody na meblościanki

Kultowe meblościanki znane nam z czasów PRL-u swoją masywną formą i ciemnymi kolorami przytłaczały wizualnie pomieszczenia i sprawiały, że wydawały się one jeszcze mniejsze. Dlatego pewnie dziś niezbyt dobrze nam się kojarzą. Niemniej jednak, miały też ważną zaletę – były praktyczne i bardzo pojemne. Aktualnie możemy zauważyć, że moda na meblościanki powróciła i coraz chętniej stosujemy je w swoich salonach. Ale trzeba przyznać, że nowoczesne meblościanki pod względem wizualnym nie mają już nic wspólnego z modelami sprzed lat. Odświeżony design sprawia, że doskonale wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie, a ponadto nie przytłaczają optycznie naszych salonów. Dlatego stanowią też idealne rozwiązanie do stworzenia funkcjonalnej i estetycznie dopracowanej aranżacji nawet bardzo małego pokoju dziennego.

Łączenie drewna z metalem to hit wnętrzarski nadchodzących sezonów.

Nowoczesne meblościanki do małych salonów

Mały salon może stanowić nie lada wyzwanie pod względem aranżacyjnym. Pogodzenie funkcjonalności z dobrą estetyką wymaga wiele zaangażowania i wyczucia. Musimy wygospodarować odpowiednie miejsce na strefę wypoczynkową, którą tworzą sofy i kanapy lub narożnik, a także ława kawowa. W większości domów naprzeciwko strefy wypoczynkowej urządzany jest kącik telewizyjny. I to właśnie to miejsce jest idealne do zastosowania nowoczesnej meblościanki.

Matowe fronty i połączenie ciekawe formy z elementami drewna zachwycają w nowoczesnych meblościankach.

W małym salonie wystarczy wybrać zestaw, który składać się będzie z szafki RTV oraz kilku wiszących szafek, w których będzie można schować podręczne przedmioty lub wyeksponować bibeloty, książki i pamiątki. Najlepiej sprawdzi się tu nowoczesna meblościanka o modułowej formie z wiszącymi szafkami.  W ten sposób uzyskamy efekt większej przestronności, gdyż meble nie będą zabierać miejsca podłogowego.

Wzornictwo nowoczesnych meblościanek

Nowoczesne meblościanki zdecydowanie różnią się od kultowych modeli sprzed lat. Ich forma jest lekka i spójna wzorniczo, a kompozycje kolorystyczne wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Co najważniejsze jednak, wyróżnia je modułowa forma. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć lub tworzyć różnorodne sposoby rozmieszczenia na ścianie telewizyjnej. Dzięki modułowej formie meblościanki wyglądają lekko i idealnie wpisują się w potrzeby pomieszczeń o niewielkim metrażu.

Połączenie bieli z jasnym drewnem idealnie sprawdzi się w aranżacji małego salonu.

W zakresie wykończeń aktualnie zaobserwować można trend matowych powierzchni frontów oraz minimalistycznej dekoracyjności. Odchodzimy też od monochromatycznych kompozycji kolorystycznych i chętniej łączymy neutralne odcienie (biel i szarości) z drewnem, efektem kamienia lub betonu i z innymi strukturalnymi wzorami. Ponadto pojawiają się również ciekawe desenie w postaci butelkowej zieleni, granatu, czy też kolorów ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *