Modny salon w 2021 – poznaj najnowsze trendy!

Każdego roku możemy zauważyć,  że trendy wnętrzarskie nieco się modyfikują i pojawią się nowe modne akcenty dedykowane aranżacjom domowym. Jakie dodatki i kolory w salonie stały się wyjątkowo modne w 2021 roku? Przygotowaliśmy dla Ciebie spis najważniejszych trendów, dzięki którym aranżacje nabiorą modnego charakteru i zachwyci Cię Twój modny salon.

Nowości w trendach wnętrzarskich

Rok 2021 przyniósł ze sobą pewne modyfikacje w zakresie trendów wnętrzarskich. Nie są to diametralne zmiany, dzięki czemu z łatwością można uatrakcyjnić domowe przestrzenie bez ponoszenia dużych kosztów. Które z nich są na tyle ciekawe i uniwersalne, że warto się nimi kierować? Oczywiście nikt z nas raczej nie przeprowadza generalnych remontów mieszkań i nie dokonuje wymiany całego umeblowania, bo pojawiły się nowości w świecie designu. Warto jednak urządzać swoje wnętrza w miarę uniwersalnie, aby za pomocą zmiany dodatków, kolorów lub pojedynczych mebli móc łatwiej zmieniać ich charakter wzorniczy.

Połączenie minimalistycznych mebli z naturalnymi akcentami dekoracyjnymi sprawia, że wnętrze jest zarazem nowoczesne, jak i przytulne.

Modny salon – trendy wnętrzarskie 2021

Najmodniejsze kolory do Twojego salonu

Każdego roku największy autorytet w zakresie kreowania trendów kolorystycznych wyznacza barwę roku, która ma przewodzić w naszych wnętrzach. Tego roku Instytut Pantone wskazał aż dwie barwy – żółtą i szarą. Niemniej jednak, w trendach wnętrzarskich zauważyć można, że nieprzerwanie króluje zeszłoroczny odcień, czyli classic blue (jasny granat). Chętnie wybieramy więc przede wszystkim sofy i kanapy w tapicerkach utrzymanych w tym odcieniu. Szczególnie to dotyczy mebli pokrytych welurem. Obok koloru granatowego popularnością cieszą się odcienie musztardowe oraz butelkowa zieleń. Te kolory top prawdziwy hit i świetny pomysł do aranżacji salonu! Warto jednak pamiętać, że tak wyraziste barwy należy stosować z umiarem. Będą się pięknie komponować z uniwersalną lub złamaną bielą, jasnymi pastelami takimi jak pudrowy róż, z neutralnymi szarościami, beżami.

Drewniane meble to najlepszy sposób na elegancką i zarazem ponadczasową aranżację salonu.

Naturalne materiały i wykończenia

Naturalne materiały stosowane we wnętrzach są hitem odkąd tylko stał się popularny styl skandynawski. Drewno oraz kamień to ponadczasowe i wyjątkowo efektowne materiały, które będą  się znakomicie prezentować w salonach urządzanych w myśl różnych stylów przewodnich. Możesz zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, czyli drewnianą podłogę  lub bardziej nowocześnie – na dekorację ścienną z drewnianych paneli. Zawsze dobrze wyglądającym pomysłem są drewniane meble do salonu, a zwłaszcza te z wyraźnym usłojeniem. Drewniana komoda czy stolik kawowy uatrakcyjni aranżację i wzbogaci ją o szlachetny wyraz.

Najmodniejsze style wnętrzarskie 2021

  • Boho
  • Scandi
  • New Nordic
  • Wabi-Sabi
  • Eklektyzm
  • Biophilic design
Połączenie bieli i drewna to hit wnętrzarski 2021.

Modny salon i wielki powrót kolorów ziemi

Trzeba przyznać, że na kilka lat kolory ziemi ustąpiły miejsca barwom surowym i neutralnym. Ich nieobecność w trendach wnętrzarskich wynikała z tego, że ciepłe barwy były utożsamiane z tradycyjnym, klasycznym stylem o bogatej dekoracyjności. Natomiast aktualnie salon urządzony w odcieniach nude to propozycja, która idealnie wpisuje się w najmodniejsze trendy wnętrzarskie. Jasne pastele, zduszone zielenie, ale i wyraziste brązy to kolory ziemi, które znowu są bardzo modne! Mamy tu dwa warianty doboru takich kolorów w aranżacji salonu. Pierwszym jest możliwość urządzenia salonu w wersji mono, co polega na zestawianiu różnych odcieni tego samego koloru np. salon beżowo-beżowy. Drugim wariantem jest kompozycja kolorystyczna, w które barwy ziemi są przełamane odrobiną żywej barwy lub mocniejszym wzorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *