salon skandynawski

Modny salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych współczesnych nurtów designerskich. Coraz chętniej wprowadzany jest do wnętrz domowych i biurowych ze względu na harmonijną estetykę oraz funkcjonalny charakter. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspirujących zestawów meblowych, które idealnie się sprawdzą w salonie urządzonym w myśl stylu skandynawskiego.

regał w stylu skandynawskim do salonu

Regał Alano w stylu skandynawskim – KLIK

Styl skandynawski i jego fenomen

Skandynawskie wnętrza urzekają coraz więcej osób za sprawą swojej efektownej prostoty i przejrzystości. Pozwalają uzyskać dużo światła, a na tym szczególnie nam zależy w szczególności gdy dysponujemy niewielkim metrażem. Ponadto wnętrza urządzone w tym stylu dają wiele możliwości zmian w aranżacji, więc łatwo niskim kosztem i w dowolnej chwili zmodyfikować ich charakter jeżeli zacznie wkradać się poczucie nudy. Meble są ponadczasowe, a dodatki łatwo jest wymienić na nowe. Wystarczy zmienić dekoracje i już salon nabierze innego, świeżego wyrazu.

Fenomen wnętrz w stylu skandynawskim wiąże się także z ich kojącym wpływem na zmysły. W czasach gdy pośpiech i nieustanna pogoń za uciekającym czasem męczą i frustrują, potrzebujemy miejsc, w których możemy się wyciszyć i uspokoić, by odzyskać siły. Jasne kompozycje kolorystyczne, brak prze-bodźcowania dekoracyjnością oraz otwarte przestrzenie mają moc ukojenia zmysłów. Dlatego styl skandynawski jest szczególnie polecany we wnętrzach, w których odpoczywamy i spędzamy wolny czas, czyli salonów i sypialni.

meble do salonu w stylu skandynawskim

Meble Milan do otwartego salonu z jadalnią – KLIK

Meble do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cechuje się prostotą i umiłowaniem natury. To właśnie natura jest największą inspiracją w całym wyposażeniu wnętrz w tym stylu. Dlatego tak chętnie wybieramy komplety mebli do salonu z elementami drewna. Najlepiej sprawdzą się te o jasnych, naturalnych wybarwieniach (np. sosna, buk) i łączone z odcieniami neutralnymi: bieli czy szarości. Aranżacja musi być jasna i przejrzysta, więc wybieramy wyłącznie te meble, które rzeczywiście będą użytkowane. Największą popularnością cieszą się obecnie meble na wysokich drewnianych nóżkach, które wyglądają lekko i efektownie. Ciekawym przełamaniem minimalistycznej kolorystyki jasnych wnętrz jest wprowadzanie do nich mebli wypoczynkowych w esencjonalnych odcieniach. W neutralnej kolorystyce salonu pięknie będzie się prezentował na przykład stylizowany fotel z kanarkową lub turkusową tapicerką, albo sofa z granatowym obiciem.

salon w stylu skandynawskim

Kliknij i zobacz modne meble w stylu skandynawskim w super cenie na Meble-Bogart.pl

Cechy stylu skandynawskiego w pigułce

  • jasna kolorystyka oparta na barwach neutralnych,
  • minimalizm,
  • przywiązanie do natury,
  • naturalne tkaniny,
  • funkcjonalne ozdoby,
  • podkreślenie praktycznego wymiaru mebli,
  • proste formy i kształty,
  • eklektyzm,
  • umiłowanie drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *