styl loftowy

Modny salon w stylu industrialnym

Styl industrialny to jeden z tych trendów wnętrzarskich, który nie przemija. Wnętrza urządzone w tym stylu wywierają duże wrażenie estetyczne, a przy tym są niezwykle funkcjonalne i ponadczasowe. To właśnie te i pozostałe zalety stylu industrialnego stanowią powód jego niesłabnącej popularności. Wnętrzem, w którym taki design sprawdza się najlepiej jest oczywiście salon. Sprawdź, jak urządzić salon w stylu industrialnym.

Styl industrialny i jego rys historyczny

Zapewne widząc aranżację w stylu industrialnym bez problemu jesteś w stanie ją rozpoznać, gdyż odznacza się dość sprecyzowanymi standardami wzorniczymi i estetycznymi. Niemniej jednak, planując aranżację swojego salonu w tym stylu, warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy charakterystyczne, by wnętrze prezentowało się spójnie i efektownie. Styl industrialny wywodzi się z Ameryki z okresu, gdy zamykano fabryki i magazyny przemysłowe. W tych opuszczonych przestrzeniach z czasem zaczęli się osiedlać artyści i młodzi ludzie, którzy w nich nie tylko mieszkali, ale i tworzyli lub prowadzili swoje działalności. Przestrzenie poprzemysłowe cechowały się oczywiście specyficzną estetyką, która wymuszała pewne zabiegi wzornicze w przypadku urządzenia tych wnętrz. W efekcie styl industrialny to przede wszystkim przestronne pomieszczenia, w których dominuje surowa, prosta estetyka, przemysłowe akcenty i materiały, a także funkcjonalne komplety mebli.

salon w stylu industrialnym

Meble Quant – idealne do nowoczesnego salonu w stylu industrialnym. Kliknij i sprawdź okazyjną ofertę!

Cechy stylu industrialnego w pigułce

Styl industrialny to przede wszystkim surowe aranżacje, w których efekt przestronności nadawany i podkreślany jest przez wykorzystywanie prostych form i materiałów. W związku z tym, że styl ten wywodzi się z przestrzeni poprzemysłowych, dominują w nim takie materiały jak metal, szkło, cegła, drewno. To na nich oparte są nie tylko wykończenia ścian i podłóg, ale i meble oraz dodatki. W salonie w stylu industrialnym nie powinny się znaleźć przytulne tekstylia, czy też przesadnie ozdobne elementy dekoracyjne. Tutaj dekoracją jest surowe tworzywo, przestronność i ciekawa forma mebli. Meble do salonu w stylu industrialnym powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wzorniczo proste, dzięki czemu cała aranżacja będzie prezentować się spójnie. Idealnie sprawdza się tu połączenie drewna w naturalnej kolorystyce oraz metalu malowanego na odcień głębokiej czerni. W nowoczesnych kompletach meblowych ciekawym przełamaniem takiej surowej dekoracyjności są elementy przeszklone oraz podświetlenie LED.

salon industrialny

Meble Sitkah do salonu w stylu industrialnym. Sprawdź super cenę! KLIK

Salon w stylu industrialnym

Ze względu na historię stylu industrialnego, oczywiście kojarzy się on głównie z dużymi, przestronnymi pomieszczeniami typu loft. Niemniej jednak, obecnie styl ten stosowany jest również we wnętrzach domowych, w mieszkaniach i to bez względu na ich metraż i wysokość. Najczęściej styl industrialny stosowany jest jednak w kuchniach otwartych na salon, gdyż pozwala finezyjnie podkreślić efekt przestronności wielofunkcyjnej przestrzeni mieszkalnej. Coraz częściej też styl industrialny łączony jest z innymi nurtami, co wynika z mody na eklektyczne rozwiązania wnętrzarskie. Chętnie więc wprowadzamy np. nowoczesne meble wypoczynkowe do salonów urządzonych w surowym stylu industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *