Łóżko dziecięce Tipi

Modne łóżka dziecięce. Przegląd najciekawszych modeli

Pokój dziecięcy jest miejscem szczególnym dla każdego malucha. To w nim czeka na dziecko mnóstwo doskonałej zabawy, kreatywne zajęcia, a także sporo fantastycznych zabawek i książeczek. Ma to być miejsce radości, ale i błogiego wypoczynku. Warto więc wyposażyć pokój w meble, które będą zapewniały właśnie takie wrażenia. Producenci nowoczesnych łóżek dziecięcych wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i tworzą szczególnie atrakcyjne modele, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Trendy w pokojach dziecięcych

Łóżka dziecięce są elementarnymi meblami w pokoju każdego malucha. Mimo że pozornie dzieci nie znają się na modzie, to z pewnością uwielbiają, gdy ich pokoje są wyposażone w meble odpowiadające ich gustom. Nieciekawe, neutralne wzorniczo konstrukcje z pewnością nie zostaną przez nie przyjęte z entuzjazmem. Dlatego najnowsze trendy wnętrzarskie starają się nie tylko sprostać oczekiwaniom dorosłych, ale i głównych zainteresowanych, czyli dzieci. W efekcie możemy podziwiać najmodniejsze łóżka dziecięce przypominające kształtem domki, namioty tipi, czy też samochody wyścigowe. Ale modna i finezyjna forma to nie wszystko. Nowoczesne łóżka dla dzieci wykonane są także z modnych obecnie materiałów. Biorąc pod uwagę szczególny nacisk na budowanie świadomości ekologicznej i przywiązanie do natury, także meble stają się bardziej eco friendly. Najpopularniejsze są więc łóżka z drewna, które są pokrywane bezpiecznymi impregnatami i farbami.

łóżka dziecięce

Łóżko dziecięce Domek z drewna. Zobacz naszą ofertę na stronie – KLIK

Łóżka typu domek

Wśród najbardziej popularnych łóżek dziecięcych wskazać należy przede wszystkim łóżka typu domek. Są to drewniane bryły, które posiadają kształt konstrukcyjny domu. Ich cechą charakterystyczną jest także to, że powierzchnia spania znajduje się bardzo nisko nad ziemią. Dzięki temu łóżka domki stały się prawdziwym hitem wśród osób ceniących popularną obecnie metodę wychowawczą i organizacyjną przygotowaną przez Marię Montessori. Ta słynna pedagożka zalecała właśnie, by wszystkie meble używane przez dzieci były przystosowane do ich wzrostu. Dzięki czemu wyposażenie jest bardziej dostępne dla dzieci, co wspiera rozwój samodzielności i kreatywności. Łóżka domki można także zastosować w pokojach rodzeństwa. Dostępne są bowiem łóżka piętrowe, które mimo solidnej, drewnianej konstrukcji nie zagracą optycznie pomieszczenia, bo prezentują się lekko i uniwersalnie.

Łóżka dziecięce domek

Łóżko dziecięce piętrowe w nowoczesnej formie domku – Kliknij i sprawdź super promocję!

Łóżka tipi

Łóżko tipi to kolejny hit w trendach wnętrz dziecięcych. Konstrukcja łóżka przypomina indiański namiot tipi, dzięki czemu staje się nie tylko idealnym miejscem do spania, ale i zabawy. Wystarczy przewiesić koc, by móc przemienić pokój dziecięcy w indiańską wioskę lub cyrk. Ograniczeniem jest tu wyłącznie wyobraźnia. Zaletą nowoczesnych łóżek dziecięcych jest właśnie to, że doskonale łączą kwestie bezpieczeństwa, solidności wykonania i ciekawego wzornictwa. Ale projektanci nie zapominają tu także o tym, że łóżko nie musi służyć wyłącznie do spania, lecz może stać się też ulubionym miejscem do kreatywnej zabawy.

łóżka dziecięce tipi

Łóżko Tipi idealne do pokoju małego odkrywcy. Kliknij i zobacz w sklepie.

Łóżka dziecięce przypominające domki, tipi i inne formy mogą stać się nie tylko efektowną dekoracją pokoju malucha, ale także idealnym miejscem do rozwijania kreatywności poprzez zabawę. Warto je także docenić za naturalny wygląd i uniwersalne wzornictwo. Dzięki temu są nie tylko przyjazne ekologicznie wpisując się w nowoczesne standardy, ale i doskonale pasują do różnorodnych aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *