narożnik wypoczynkowy

Modna strefa wypoczynkowa w salonie

Salon jest wnętrzem, do którego aranżacji przykładamy się ze szczególną starannością. Bowiem to w nim spędzamy błogo czas odpoczywając w gronie najbliższych, a także gościmy odwiedzających nas znajomych i rodzinę. Kluczowa jest tu więc strefa wypoczynkowa, która przyciąga uwagę ze względu na estetykę, jak i funkcjonalność. Jak ją urządzić, by spełniała oczekiwania zarówno pod względem wygody, jak i modnego designu? Przygotowaliśmy kilka kompletów mebli wypoczynkowych, które z pewnością okażą się spełnieniem Twoich oczekiwań.

Strefa wypoczynkowa w salonie

Trzeba przyznać, że strefa wypoczynkowa jest najważniejszym miejscem w każdym pokoju dziennym. Składają się na nią zarówno komplety mebli wypoczynkowych, jak i meble RTV oraz sprzęt audiowizualny. Wchodząc do salonu każdy kieruje się właśnie do strefy wypoczynkowej bez względu na to, czy ma akurat ochotę obejrzeć ulubiony serial lub film, poczytać książkę w komfortowym fotelu, uciąć sobie drzemkę na kanapie, czy też wygodnie usiąść z zaproszonymi gośćmi by móc z nimi miło spędzić czas. Salon pełni więc dwie istotne funkcje:

  • wypoczynkową i relaksacyjną,
  • reprezentacyjną.

Dobierając meble i dodatki do urządzenia pokoju dziennego warto właśnie mieć na uwadze niniejsze dwie role tego wnętrza.

Fotel Uszak z podnóżkiem

Kliknij i zobacz najmodniejszy zestaw wypoczynkowy w tym sezonie!

Modne meble wypoczynkowe do salonu

Strefa wypoczynkowa nie może się obyć bez komfortowych i zarazem designerskich mebli tapicerowanych, które zapewnią wygodę podczas spędzania czasu w salonie, a także dadzą pozytywne wrażenia estetyczne. Należy je dobrać zarówno pod względem indywidualnych oczekiwań domowników odnoszących się do kwestii estetycznych, jak i funkcjonalnych. Bowiem jedni preferują bardziej klasyczne rozwiązania wzornicze, a inni finezyjne meble które estetycznie zdominują aranżacje. Także pod względem rodzaju konstrukcji istotne jest zastanowienie się, jakie mamy oczekiwania i potrzeby względem mebli wypoczynkowych. W przypadku, gdy od czasu do czasu nocujemy gości w swoim pokoju dziennym przydatnym rozwiązaniem będą narożniki lub kanapy z funkcją spania i pojemnikiem na zapasową pościel. Natomiast jeżeli użytkujemy salon wyłącznie podczas relaksu i chwilowych wizyt gości, możemy się pokusić o lżejsze konstrukcyjnie meble np. sofę w stylu Scandi.

strefa wypoczynkowa w salonie

Modna strefa wypoczynkowa w salonie z meblami w stylu Scnadi – KLIK

Modne, czyli jakie?

Modna strefa wypoczynkowa powinna być urządzona zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ma się odnosić wzorniczo i kolorystycznie do nowoczesnych rozwiązań designerskich. Obecnie zauważyć można kilka modnych stylów wnętrzarskich, które królują w naszych salonach.

Modne obecnie style wnętrzarskie do salonu to:

  • styl skandynawski,
  • styl eklektyczny,
  • styl minimalistyczny,
  • styl angielski,
  • styl retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *