MINI.. MINI.. MINIMALIZM

Minimalizm jest jednym z trendów obecnych we współczesnej modzie, architekturze, designie oraz szeroko pojętym projektowaniu. Głównym jego założeniem są proste, nieskomplikowane formy połączone z czystymi barwami. Jest jednym z głównych nurtów obecnych w projektowaniu wnętrz i gwarancją ponadczasowości. Wystrój wnętrz w ogóle przypomina trochę modę. Pewne rzeczy z mody przecież nie wychodzą. Biała koszula i mała czarna modna jest dziś, modna też była dwadzieścia lat temu. Urządzając nasze nowe mieszkanie warto wziąć pod uwagę powyższy argument, gdyż nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższych latach zmienić.

 

briksMeble modułowe Briks to nowość na polskim rynku – idealne do wyposażenia nowoczesnych salonów

 

Mieszkanie w wersji minimalistycznej będzie idealne dla osób, które kochają prostotę, elegancję, spokój, przestrzeń i dobrze się czują w ‚oczyszczonych’ wręcz pustych wnętrzach. Projektując pomieszczenia minimalistyczne powinniśmy przede wszystkim ograniczyć do minimum ilość mebli i dodatków. Z kolei te, które będą wypełniać naszą przestrzeń muszą być najwyższej jakości zarówno pod względem wykonania jak i designu. Najlepiej sprawdzą się meble gładkie, bez zbędnych wzorów, zdobień i krzywizn. Czasami najlepszymi rozwiązaniami są te najprostsze, dlatego też nie wyobrażam sobie lepszej szafy od takiej prostej, wyglądem przypominającej zwykły prostopadłościan.

 

kuchnia

W kuchni minimalizm też jest możliwy!

 

Ważnym elementem w minimalistycznym projektowaniu wnętrz są także kolory. Najlepiej sprawdzą się w tej roli białe ściany, które sprawią, że mieszkanie będzie bardziej przestronne. Możemy urozmaicić wnętrze wprowadzeniem dodatkowego wyrazistego koloru dodającego kontrastu. Głęboka czerwień, wyrazista czerń oraz soczyste kolory jak na przykład jaskrawa pomarańcz, soczysta zieleń – będą stanowić idealne uzupełnienie wnętrza i dodadzą mu charakteru.
Jeśli zaś chodzi o materiały to możemy wybierać pomiędzy drewnem, betonem, cegłą, szkłem czy lakierowanymi płytami MDF. Tkaniny, których użyjemy do obić tapicerskich powinny być z kolei gładkie, bez zbędnych wzorów i zdobień. Najlepsze będą te z kolekcji Altaron, Niagara, Casablanca i Avila.

 

salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *