Meblościanki w ciemnych kolorach – hit wnętrzarski 2021

Trendy wnętrzarskie ulegają z czasem pewnym modyfikacjom, przez co możemy estetycznie odświeżać swoje aranżacje i cieszyć się modnymi rozwiązaniami wzorniczymi. Podobnie jest w kwestii mody na kompozycje kolorystyczne. W ostatnich sezonach obserwujemy odchodzenie od mebli utrzymanych w jasnych i neutralnych barwach i skłaniamy się ku przytulniejszym i cieplejszym kompozycjom. Natomiast w roku 2021 hitem wnętrzarskim stają się meblościanki w ciemnych kolorach.

Nowoczesne meble z ciemnymi frontami idealnie wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Modne meblościanki

Mimo że słowo meblościanka kojarzy nam się z okresem PRL-u, to trzeba przyznać, że mebel ten przeżywa obecnie swój wielki renesans. Moda na nowoczesne meblościanki przybiera na sile z sezonu na sezon. A to wszystko za sprawą ich nowoczesnych form wzorniczych, funkcjonalnego charakteru oraz modułowych konstrukcji pozwalających na dostosowanie do dowolnego rodzaju pomieszczenia. Jeszcze do niedawna hitem wnętrzarskim były białe meblościanki, które cechował ponadczasowy wyraz estetyczny oraz uniwersalność. Niemniej jednak, mimo że nadal nie wychodzą one z mody, to w trendach pojawił się nowy hit – meble z ciemnymi frontami.

Ciemna szafka RTV stanie się ciekawym kontrapunktem w jasnej aranżacji.

Meble do salonu z ciemnymi frontami

Każda aranżacja salonu wymaga odpowiedniego dopracowania pod względem kompozycji kolorystycznej. Warto dobór poszczególnych kolorów dostosować do stylu przewodniego przyjętego we wnętrzu, a także aktualnych trendów panujących w świecie designu. W tym roku szczególnie popularne stają się meblościanki z ciemnymi frontami. Odchodzimy też od połysku na rzecz matowych powierzchni frontów. Wśród najmodniejszych kolorów wyróżnić możemy przygaszoną butelkową zieleń, granaty, czerń, a także ciemne brązy. Nie zapominajmy również o odcieniach szarości takich jak grafity, antracyt oraz wzorach imitujących kamień naturalny lub beton. Meble do salonu z takimi frontami często przełamywane są również drewnianymi wstawkami, które nadają bryłom nieco cieplejszy charakter wzorniczy.

Ciemne meble nadadzą aranżacji salonu gustowny charakter.

Modne meble a dekoracyjność

Modne meblościanki zachowują swoją prostą, minimalistyczną formę na rzecz dekoracyjnej kolorystyki oraz subtelnych dodatków ozdobnych. Mimo że brak uchwytów we frontach meblowych nadal nie wychodzi z mody, to w opozycji do tego trendu pojawiają się finezyjnie wykończone uchwyty. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej, metalu w kolorze miedzi lub złota, a także czerni. Wybór jest niemal nieograniczony. Ponadto ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych mebli do salonu są nóżki. W nadchodzących sezonach wciąż będziemy stawiać na meble na wysokich nóżkach z naturalnego drewna bądź metalu malowanego proszkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *