meble wypoczynkowe industrialne

Meble wypoczynkowe w industrialnym salonie

Minimalizm dekoracyjny, podkreślony efekt przestronności i surowe wykończenia – tak w skrócie można scharakteryzować najważniejsze wyznaczniki stylu industrialnego. Styl loft zachwyca nas już od wielu lat. Trzeba przyznać, że moda na ten design zapewne prędko nie przeminie, gdyż ma pewien wymiar ponadczasowości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na urządzanie swoich salonów właśnie w myśl stylu industrialnego. Kluczem do sukcesu są nie tylko odpowiednie wykończenia i dekory, ale także charakterystyczne meble wypoczynkowe.

Nowoczesny narożnik Denvo doskonale wpisze się w aranżacje w stylu industrialnym za sprawą minimalistycznej dekoracyjności, metalowych nóżek i neutralnej kolorystyki.

Styl industrialny w pigułce

Styl industrialny zaczął się kształtować w Nowym Jorku w połowie XX wieku. Wówczas w wyniku recesji pozostało wiele opuszczonych budynków pofabrycznych i magazynów. Wówczas zaczęto je adaptować na pracowanie artystyczne i rzemieślnicze, a także mieszkania. Specyficzny charakter takich przestrzeni poprzemysłowych stworzył nową formę w zakresie aranżowania mieszkań. Surowe ściany z cegły, betonowe posadzki, widoczne rury i okablowanie, a także metalowe lampy wiszące. Te detale stały się nieodłącznymi elementami wystroju wnętrz. Najbardziej charakterystyczna jest jednak przestronność, brak ścianek działowych oraz podkreślenie funkcjonalności poszczególnych stref. W taką aranżację idealnie wpisują się proste meble z drewna i metalu, a także meble tapicerowane jednolitymi tkaninami. Współcześnie styl loftowy pojawia się nie tylko w dużych, przestronnych mieszkaniach i domach, ale także w tych mniejszych metrażowo. Jego wyznaczniki, materiały i meble pozwalają uzyskać wrażenie większej przestronności oraz nadać ciekawy klimat poszczególnym aranżacjom salonów.

Efektowny narożnik wzbogaci industrialny salon nieco przełamując jego surowy charakter i zapewniając finezyjne wrażenia estetyczne.

Meble wypoczynkowe w stylu loft

Nieodłączną częścią każdego salonu jest strefa wypoczynkowa. To, jak ją urządzimy będzie miało wpływ na estetykę całej aranżacji i charakter przestrzeni. Nie zapominajmy również o komforcie i funkcjonalności. Wszystkie te aspekty mają znaczenie dla odczuwania satysfakcji z przebywania w salonie na co dzień. Dlatego warto ze szczególną precyzją wybrać komplet mebli wypoczynkowych, bądź pojedyncze bryły pochodzące z różnych zestawów. Pod tym względem, styl industrialny daje nam dużą swobodę. Gdyż oba warianty sprawdzą się doskonale, o ile poszczególne bryły będą utrzymane w tym samym przewodnim wzornictwie. W takiej aranżacji pięknie zaprezentuje się narożnik o prostej, geometrycznej linii. Najlepszym wyborem będą bryły na wysokich nóżkach, gdyż prezentują się one lekko i idealnie wpisują w minimalistyczną dekoracyjność stylu loftowego. Ciekawym dodatkiem meblowym w takim wnętrzu będzie także stylowy fotel z tapicerką w innym kolorze. Jego konstrukcja może być wykonana z metalu bądź surowego drewna.

Minimalistyczna dekoracyjność to jedna z głównych cech stylu industrialnego. Dlatego narożnik powinien być efektowny w zakresie formy bryły i symbolicznych detali w postaci wysokich, metalowych nóżek.

W zakresie umeblowania salonu industrialnego mamy duże możliwości wzornicze. Jednakże należy pamiętać, że poszczególne meble powinny być proste, naturalne i niezbyt dekoracyjnie zdobione. Idealnie się tu sprawdzą narożniki oraz inne meble wypoczynkowe w stylu industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *