kanapa skandynawska

Meble wypoczynkowe – 3 modne style wnętrzarskie

Meble wypoczynkowe stanowią najważniejszy element wyposażenia każdego pokoju dziennego. Za sprawą gabarytu, jak i najważniejszej funkcji użytkowej jaką pełnią w salonie skupiają na sobie szczególną uwagę. Dlatego wybierając narożniki, fotele, czy kanapy warto zwrócić uwagę na styl designu w jakim zostały zaprojektowane. W tym roku na prowadzenie wyszły trzy style wnętrzarskie, które zdominują nasze wnętrza. Przygotowaliśmy więc przegląd najciekawszych projektów mebli wypoczynkowych zaprojektowanych w stylu New Nordic, eklektycznym, a także Scandi – Boho.

Meble wypoczynkowe w stylu New Nordic

New Nordic to nowa odsłona znanego nam stylu skandynawskiego, który z impetem zdominował polskie aranżacje i cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Powiew świeżości stanowi tu fakt, że sofy i kanapy mają być nie tylko funkcjonalne, ale także czynić aranżacje bardziej przytulnymi i swojskimi. Jest to silnie związane z popularnym w ostatnich sezonach hygge, co rozumiemy jako szczęście, ale także komfort i przytulność. Aranżacje New Nordic mają odzwierciedlać filozofię życia opartego na bezpieczeństwie, szczęściu i harmonii. Najważniejszym wyznacznikiem tego stylu jest minimalizm, co w przypadku mebli wypoczynkowych przejawiać ma się w oszczędnej dekoracyjności, spokojnej kolorystyce i naturalnych wykończeniach. Narożniki, fotele, czy kanapy powinny być pokryte naturalnie wyglądającymi tapicerkami przypominającymi np. len i bawełnę. Kolory ziemi i neutralne barwy będą tu idealne.

meble wypoczynkowe

Kliknij i sprawdź super ofertę na sofę w stylu New Nordic.

Eklektyzm

Eklektyzm oznacza łączenie elementów różnych stylów we wnętrzu w taki sposób, aby cała aranżacja prezentowała się efektownie i w sposób dopracowany. Jest to trudny styl, gdyż wymaga dużego wyczucia estetyki. Łatwo tu bowiem przesadzić i zamiast uzyskania gustownego eklektycznego wnętrza, okaże się ono wizualnie chaotyczne i przytłaczające. Najbezpieczniej jest więc wybrać jeden styl jako bazę, a drugi jako jej dopełnienie i ożywienie. Jako bazę warto wybrać styl charakteryzujący się minimalizmem np. nowoczesny lub skandynawski, gdyż będzie stanowić doskonałe tło dla ciekawych detali. Natomiast eklektycznym elementem może stać się właśnie komplet mebli wypoczynkowych.

meble wypoczynkowe w różnym stylu

Eklektyczny fotel Origami w wyjątkowej cenie tylko na Meble-Bogart.pl. KLIK

Urządzając pokój dzienny w sposób minimalistyczny, pozbawiony zbędnej dekoracyjności, możemy wybrać meble wypoczynkowe stanowiące swoisty kontrast. Na spokojnym tle aranżacji efektownie będą się prezentować meble tapicerowane o krzykliwych, elektryzujących kolorach np. kanarkowym żółtym, butelkowej zieleni, czy turkusowym. Możemy też pójść o krok dalej i wybrać wzorzyste, żakardowe tapicerki nawiązujące do stylu barokowego.

meble wypoczynkowe w kwiaty

Kliknij i zobacz modne fotele, których styl nawiązuje do natury. Super oferty na www.meble-bogart.pl.

Meble wypoczynkowe we wnętrzu Scandi – Boho

Scandi – Boho to finezyjne połączenie skandynawskiego minimalizmu i cygańskiego designu. Zarówno styl skandynawski, jak i boho odrębnie są bardzo popularne, natomiast ich zestawienie w spójną kompozycję czyni wnętrza jeszcze bardziej efektownymi. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, którym podoba się styl skandynawski aczkolwiek wydaje się być też nieco zbyt surowy. Scandi-Boho charakteryzuje się wzorzystymi dywanami, zielonymi roślinami, drewnianymi meblami oraz dodatkami w żywych kolorach. Wszystko jest silnie związane z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *