Łóżka sterowane elektrycznie – funkcjonalny hit sypialniany

Sypialnia jest szczególnym pomieszczeniem w każdym domu. To w niej mamy możliwość swobodnie odpocząć po długim dniu spędzonym poza domem, zrelaksować się i ukoić zmysły. Dlatego warto dobrze przemyśleć aranżację sypialni. Wygląd otoczenia, w którym przebywamy wpływa bowiem na nasze samopoczucie. Jednak największy komfort w sypialni przyniesie dobrze dobrane łóżko. Jednym z najbardziej polecanych modeli w tym zakresie jest łóżko kontynentalne wyposażone w możliwość sterowania elektrycznego. Przyjrzyjmy się więc bliżej takim łóżkom sypialnianym.

Łóżko kontynentalne ze sterowaniem elektrycznym pozwala cieszyć się jeszcze większym komfortem snu.

Łóżka kontynentalne sterowane elektrycznie, czyli jakie?

Łóżko sterowane elektrycznie to model kontynentalny. Często są też nazywane łóżkami hotelowymi lub boxspringami. Jeszcze do niedawna takie łóżka były charakterystyczne dla wyposażenia pokoi hotelowych i wyższej klasy pensjonatów (skąd też ich nazwa). Mają one nietypową budowę, dzięki której słusznie kojarzone są z luksusem i niebywałym komfortem. Konstrukcja łóżka składa się z wbudowanego wypełnienia sprężynowego i dodatkowego materaca nawierzchniowego. Dzięki temu są one zdecydowanie bardziej wygodne oraz wyższe od klasycznych modeli.

Łóżko z systemem kilku materacy zapewnia zdrowy i wygodny sen.

Zastosowanie kilku warstw materacy w konstrukcji mebla sprawia, że standard snu się znacząco podnosi. Solidne łóżka kontynentalne posiadają wbudowane wypełnienie ze sprężynami bonelowymi, które cechują się wysoką wytrzymałością i optymalnymi właściwościami amortyzującymi. Dodatkowy materac zapewnia natomiast odpowiednią cyrkulację powietrza i wpływa na sprzyjające zdrowiu równomierne rozłożenie nacisku ciała na powierzchnię snu. Konstrukcja mebla w całości pokryta jest tapicerką, co korzystnie wpływa na estetykę bryły i nadaje jej stylowego wyrazu wzorniczego. W zależności od wzornictwa, boxspring może prezentować się klasycznie, nowocześnie, czy też wpisywać w style eklektyczne.

Łóżka sterowane elektrycznie i ich dodatkowe funkcjonalności

Łóżka kontynentalne wzbogacane są o dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej podnoszą komfort ich użytkowania, a także wpływają na funkcjonalność. Jednym z hitów stało się między innymi łóżko sterowane elektrycznie. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że w łóżkach dwuosobowych zastosowano elektrycznie regulowane materace kieszeniowe, działające niezależnie od siebie. Dzięki temu każdy z partnerów może indywidualnie dopasować swój materac i podnieść komfort snu lub relaksu. Nic więc dziwnego, że łóżko kontynentalne elektrycznie sterowane cieszy się wyjątkową popularnością.

Łóżko posiada dwa osobne systemy sterowania, więc każdy z użytkowników cieszyć się może indywidualnym komfortem.

Na uwagę zasługują również łóżka hotelowe wyposażone w pojemniki na pościel. Pozwalają one uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Natomiast pod względem estetyki mebla, popularnością cieszą się nowoczesne bryły wyposażone w oświetlenie LED, dzięki któremu można nie tylko uzyskać przyjemny klimat w sypialni, ale także ją uatrakcyjnić.

Zalety łóżek kontynentalnych

  • Podniesiony komfort spania
  • Wysokość powierzchni snu ułatwiająca wstawanie i siadanie na łóżku
  • System kilku materacy
  • Wysoka jakość wykonania
  • Tapicerowanie całej bryły wraz z wezgłowiem
  • Luksusowa prezencja
  • Ponadczasowa forma wzornicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *