Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli łazienkowych

Z biegiem czasu powierzchnie mieszkaniowe stają się coraz mniejsze. Mniejsze mieszkania, wymuszają zarazem mniejsze łazienki. Przy urządzaniu takiego wnętrza nie można jednak zapominać o jakości elementów które je wypełniają. Dobre meble łazienkowe cechują się przede wszystkim wodoodpornymi obrzeżami ABS. Taka technologia pozwala na zabezpieczenie mebla przed wilgocią, która sprawia że okleina zaczyna odchodzić od płyty.

maderaŁazienka Madera wykonana z płyty lakierowanej LUXE w połysku, z obrzeżami PCV o grubości 1 mm.

Drugą równie istotną kwestią jest użycie „szkła bezpiecznego”. W praktyce oznacza to lustra wykonane w jednej z dwóch technik:

– foliowanie – w wypadku stłuczenia lustro nie rozbija się na ostre kawałki lecz zostaje w całości, dzięki przyklejonej z tyłu folii

– hartowanie – szkło hartowane cechuje się wytrzymałością porównywalną do stali o takiej samej grubości, z tą różnicą że jest mniej plastyczne (pod wpływem pewnej energii nie odkształci się jak stal, lecz rozbije się na wiele drobnych, lecz niezbyt ostrych kawałków)

Capal  W systemie Capal zastosowano bezpieczne hartowane szkło, obrzeża ABS oraz szuflady na metalowych prowadnicach typu push up.

Wracając do tematu użyteczności i gabarytów dzisiejszych łazienek, istotne jest również pozostawienie wolnej ręki klientowi w kwestii wyboru brył które są mu potrzebne, a nie koniecznie całych zestawów łazienkowych. Każdy z systemów łazienkowych dostępnych w naszym sklepie można dowolnie skompletować.

Więcej można zobaczyć na naszej stronie internetowej, w kategorii meble łazienkowe.

Categories: Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *