Fotel Uszak

Kultowe fotele, które odmienią twój salon

Zazwyczaj wystarczy dodać lub zmienić zaledwie jeden mebel w aranżacji salonu, aby całkowicie odmienić charakter przestrzeni. Takim akcentem nadającym nowego wyrazu wnętrzu jest właśnie fotel. Mebel ten ma wielki potencjał kształtowania wyglądu wnętrza, więc warto wybrać go ze szczególną starannością. Może więc nie tylko uczynić pokój dzienny bardziej funkcjonalnym i komfortowym w użytkowaniu, ale również sprawić że odmieni się jego estetyka. W tym celu warto wybrać jeden z kultowych foteli, których projekty osiągnęły wielki sukces stając się rozpoznawalnymi na całym świecie.

Kultowe fotele świata i ich potencjał aranżacyjny

Wnętrza, w których przeważają komplety mebli prezentują się spójnie i estetycznie, ale czasem brakuje nam w nich nieco finezyjności i pewnego smaku. Takim elementem, który ma potencjał odmienić estetykę aranżacji salonu i ją ożywić jest fotel o finezyjnej formie. Dzięki nim stonowane wnętrza zyskują przykuwający wzrok element. Wykorzystanie takiego wyrazistego mebla ożywia naszą bazę, ale jednocześnie jej nie przeciąża i przesadnie nie dominuje. Zadanie to perfekcyjnie spełni wygodny fotel o stylizowanej linii projektu.

efektowny fotel Uszak

Klasyka nowoczesnej elegancji, czyli fotel Uszak. Sprawdź promocyjną ofertę – KLIK

Elegancki fotel Uszak

Uszak to fotel, którego pierwotny projekt powstał już kilka wieków temu, a mimo to wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością. Powstał dokładnie w 1600 roku, gdy angielska pogoda sprawiła, że ludzie zaczęli szukać wszelkiego rodzaju rozwiązań mających im zapewnić więcej ciepła i przytulności. Centralnym miejscem w każdym domu był wówczas kominek z palącym się w nim ogniem. Jednak w związku z przestronnością pomieszczeń, domownikom często dokuczały też przeciągi. I to właśnie ochrona przed nimi była pierwotnym celem zaprojektowania Wingback Chair, czyli popularnego obecnie Uszaka. Wysokie oparcie i podłokietniki, a także charakterystyczne „uszy”, czyli wystające boki oparcia czynią ten model wyjątkowo przytulnym podczas użytkowania. Dziś fotel Uszak jest chętnie stosowany w wielu stylach aranżacyjnych, gdyż cechuje go ponadczasowa i uniwersalna forma. Pięknie wygląda zarówno w salonach klasycznych, jak i nowoczesnych lub skandynawskich.

Fotel PRL

Fotel stylizowany z wygodnymi podłokietnikami – Kliknij i sprawdź wyjątkową ofertę

Fotel PRL – idealny nie tylko w aranżacjach vintage

Fotel klubowy obecnie z impetem wkroczył do współczesnych wnętrz dziennych i uczynił je zdecydowanie ciekawszymi wizualnie. Niegdyś wzór ten znajdował się w niemal każdym salonie, przez co zyskał miano fotela PRL. Możemy zaobserwować kilka wariantów tego ponadczasowego projektu, aczkolwiek wszystkie je łączy finezyjna estetyka i niebanalne wzornictwo. Mięsiste szerokie siedzisko i wygodne oparcie oparte są na drewnianej konstrukcji, która nadaje całej bryle lekkiego wyglądu. Cała kompozycja prezentuje się niezwykle i sprawia, że salon nabiera unikatowego, lekko eklektycznego wyrazu. Fotele PRL idealnie ożywiają monochromatyczne, minimalistycznie urządzone salony, w których przełamują surowość nowoczesnego stylu.

Fotel

Wygodny fotel w stylu Chesterfield

Chesterfield, czyli odrobina luksusu w Twoim salonie

Fotel w stylu stylu chesterfield to sposób na uzyskanie luksusowego wyrazu w swoim salonie. Model ten cechują eleganckie pikowania oraz przeszycia, a także efektowne wykończenia i zaokrąglane linie boków. Fotel zachwyca klasyczną dekoracyjnością, toteż z powodzeniem przyozdobi salon. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach wnętrz. Tradycja mebli chesterfield sięga angielskich dworków i gabinetów, w których miały one podnosić luksusowy charakter i nadawać im reprezentacyjnej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *