Który rodzaj łóżka piętrowego wybrać do pokoju dziecka?

Który rodzaj łóżka piętrowego wybrać do pokoju dziecka?

Łóżko piętrowe to jeden z najpopularniejszych sposobów umożliwiających zaoszczędzenie miejsca w niewielkich wnętrzach pokoi dziecięcych. Pozwalają one wykorzystać taką samą powierzchnię dwukrotnie lub nawet trzykrotnie, a ponadto stanowią spełnienie marzeń niemal każdego dziecka. Rynek aktualnie oferuje wyjątkowo szeroki wybór łóżek wyróżniających się ciekawym, oryginalnym designem i wzornictwem. Ponadto możemy swobodnie wybierać wśród różnych rodzajów łóżek piętrowych. Jak wybrać to właściwe i czym się one od siebie różnią? Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po różnych typach łóżek piętrowych oraz wybraliśmy kilka wyjątkowo atrakcyjnych modeli, które zapewnią zarówno efektowny wygląd wnętrza, jak i bezpieczeństwo podczas wypoczynku i zabawy Waszych pociech.

 

Kliknij i zobacz łóżko z szafą i regałami Komi

 

Ze względu na szczególną funkcjonalność łóżek piętrowych, coraz częściej takie rozwiązanie jest wybierane nie tylko do małych wnętrz. Takie łóżko będzie także idealnym wyborem do pokoju jedynaka, który będzie mógł pod powierzchnią spania urządzić sobie swój kącik zabaw lub miejsce do nauki. Chętnie decydujemy się na łóżka piętrowe, gdyż cechują się:

  • ergonomiczną budową,
  • bezpieczną konstrukcją,
  • funkcjonalnością,
  • ciekawym designem,
  • są wielofunkcyjne,
  • dzieci je uwielbiają!

 

Łóżko Mobi o wielofunkcyjnej konstrukcji KLIK

 

RODZAJE ŁÓŻEK PIĘTROWYCH

Jednoosobowe łóżka piętrowe

Zobacz ofertę na zestaw meblowy Cool

Łóżka piętrowe dla jednego dziecka skutecznie rozwiązują problem małego wnętrza pokoju dziecięcego, a ponadto dostarczają maluchowi sporo radości. Nocą pociecha może cieszyć się wypoczynkiem na łóżku umieszczonym w górnej części konstrukcji, a w ciągu dnia bawić się lub uczyć pod nim. Wolną przestrzeń pod łóżkiem można wykorzystać do stworzenia dodatkowych miejsc na przechowywanie, a także urządzenia kącika czytelniczego lub miejsca na zabawki. Jednak najciekawsze są modele mające wbudowane dodatkowe elementy takie jak biurko lub szafa.

 

Kliknij i zobacz łóżko z antresolą Miłosz

 

Łóżka piętrowe dla dwójki dzieci

Kliknij i zobacz okazyjną ofertę na łóżko Como

To właśnie rodzice dwójki dzieci najczęściej decydują się na wybór łóżek piętrowych. Wówczas jedynym problemem będą sprzeczki rodzeństwa o to, kto będzie spać na górze. Warto zdecydować się na łóżko wykonane z drewna i posiadające odpowiednie zabezpieczenia:

  • płaskie szczebelki w drabince,
  • odpowiednie barierki,
  • brak ostrych kantów,
  • brak wystających elementów.

Dostępne są także modele, z których można utworzyć dwa pojedyncze łóżka, gdy dzieci będą już starsze.

 

Łóżka dla trójki dzieci

Trzyosobowe łóżko piętrowe Ania

Większe rodziny mogą wybrać łóżko piętrowe zawierające dodatkową wysuwaną powierzchnię spania, dzięki której jeden mebel zawiera aż trzy miejsca na wypoczynek. Natomiast po wsunięciu trzeciego łóżka zyskujemy więcej wolnego miejsca w ciągu dnia. Takie rozwiązanie jest idealne dla rodzin wielodzietnych, które zazwyczaj zmagają się z problemem funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni pokojów dziecięcych.

 

Łóżko i rozrywka w jednym

Łóżko z zamkiem Flo – kliknij i zobacz w sklepie

Łóżko piętrowe to dla rodziców przede wszystkim funkcjonalny sposób zaoszczędzenia wolnego miejsca w pokoju. Ale bez wątpienia dla dzieci taki mebel to spełnienie marzeń i możliwość czerpania dodatkowej radości z każdego udania się na odpoczynek. Producenci postanowili wziąć także pod uwagę właśnie kwestię rozrywki, jaką dostarczają łóżka piętrowe najmłodszym. Dlatego możemy wybierać między modelami przypominającymi zamek niczym z bajki, a nawet wyposażonymi w zjeżdżalnię.

 

Kliknij i zobacz łóżko ze zjeżdżalnią Neo Plus

 

Nowoczesna forma łóżek piętrowych dla dzieci zachwyca i przyciąga uwagę estetyką, ergonomią i wielofunkcyjnością. Kompletną ofertę można obejrzeć na stronach internetowych sklepu www.meble-bogart.pl, który przygotował dla Państwa szereg oryginalnych, bezpiecznych i modnych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *