Jakie wybrać łóżko dla rodzeństwa?

Wybór łóżka dla rodzeństwa może stanowić wyzwanie. Szczególnie w przypadku, gdy pokój dziecięcy nie jest zbyt przestronny. Rynek oferuje jednak bogaty wybór różnorodnych wariantów. Jeżeli w pokoju dziecka brakuje miejsca na dwa osobne łóżka, wówczas możemy wybierać spośród modeli dedykowanych spaniu dwuosobowemu. Podpowiadamy, czym warto się kierować, wybierając łóżko dla bliźniaków lub rodzeństwa w podobnym wieku.

Łóżko dla rodzeństwa – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób ze względu na niewielkie rozmiary pokoju dziecięcego decyduje się na wybór jednego łóżka dla dwójki dzieci – szczególnie, gdy są one w podobnym wieku. Jednakże łóżko dwuosobowe może zajmować zbyt wiele miejsca. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu, który posiada dwie powierzchnie spania i zarazem zajmuje tyle miejsce podłogowego, co łóżko jednoosobowe.

Łóżko piętrowe pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecka i zapewni wygodę obojgu dzieciom.

Wybierając łóżko dla dwójki małych dzieci przede wszystkim weź pod uwagę takie aspekty:

  • Wygoda – należy zwrócić uwagę, czy dany model łóżka jest w stanie zapewnić wygodę każdemu z dzieci. Należy więc wziąć pod uwagę, w jakim wieku są dzieci i jak długo łóżko ma im służyć. To pozwoli wybrać konkretny model: rozkładany, łóżko piętrowe lub z wysuwaną powierzchnią spania.
  • Bezpieczeństwo – w przypadku małych dzieci, łóżko dziecięce nie może mieć żadnych odstających ani ostrych elementów, nie powinno być również zbyt wysokie. Powinno też zostać wyposażone w barierki.
  • Trwałość – konstrukcja łóżka dziecięcego musi być wyjątkowo solidna, by łóżko nie uginało się i nie złamało pod wpływem naporu. Trzeba bowiem pamiętać, że łóżko dla dziecka to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również świetny plac zabaw.
Łóżko dla dwojga dzieci nie musi być masywne. Model Ada zachwyca minimalistyczną, lekką formą.

Łóżka dla rodzeństwa – jakie modele są modne?

  • Łóżko domek dla dwójki dzieci – łóżka domki to aktualnie największy hit wnętrzarski dedykowany pokojom dziecięcym. Ponadto taka forma łóżka sprawia dzieciom wiele radości, gdyż doskonale działa na ich wyobraźnię i pobudza do kreatywnej zabawy. Łóżka domki dla rodzeństwa dostępne są w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwszym jest łóżko z wysuwaną powierzchnią spania. A drugim łóżko piętrowe z antresolą.
  • Łóżko piętrowe dla rodzeństwa – to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju i zarazem uzyskać wygodne miejsce do spania dla dwójki dzieci.
  • Łóżko piętrowe wielofunkcyjne – to wzbogacona wersja klasycznego łóżka piętrowego, w którym mogą znaleźć się dodatkowe funkcjonalności np. wbudowane lub wysuwane biurko, szafa, czy też regały.
  • Półkotapczan – to rozwiązanie, które aktualnie wróciło do mody po wielu latach. Dziś, w udoskonalonej, bardziej nowoczesnej wersji zachwyca funkcjonalnością. Stanowi najlepsze wyjście, gdy pokój jest bardzo mały lub wąski. W ciągu dnia mebel zajmuje tyle miejsca co niewielka komoda, a nocą służy jako wygodne łóżko sypialniane.
Łóżka typu domek to najgorętszy trend wnętrzarski tego sezonu.

Urządzając pokój dla rodzeństwa rodzice stają przed nie lada wyzwaniem. Gdyż na jednej, wspólnej przestrzeni należy wygospodarować kilka stref użytkowych, które będą dla obojga dzieci wygodne i wspierające ich rozwój. Łóżko dziecięce stanowi kluczowy element w takiej aranżacji. Warto więc wybrać model, który nie zabierze zbyt miejsca podłogowego, aby dzieci miały przestrzeń do zabawy. Przy tym łóżko musi też im zapewnić bezpieczeństwo, komfort podczas wypoczynku, ale i dobrze wpisywać się w estetykę przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *