Jak wybrać narożnik z funkcją spania do kawalerki?

Osoby mieszkające w kawalerkach stają przed wyzwaniem urządzenia przestrzeni o charakterze wielofunkcyjnym i to na stosunkowo niewielkim metrażu. W jednym pokoju musi się bowiem znaleźć strefa wypoczynkowa, sypialnia, a także jadalnia. Czasem nawet jeszcze strefa biurowa. W takiej sytuacji warto wyposażyć strefę dzienną w funkcjonalny narożnik z funkcją spania, który za dnia będzie służyć jako wygodne miejsce do siedzenia, a nocą jako łóżko sypialniane. Jednakże nie każdy oferowany narożnik rozkładany będzie odpowiedni do conocnego spania, gdyż wiele modeli jest projektowanych z myślą o spaniu okazjonalnym. Jak w takim razie wybrać narożnik z funkcją spania, który będzie zapewniał wygodne i zdrowe warunki do snu?

Mały narożnik z funkcją spania to doskonałe rozwiązanie do kawalerki.

Narożnik z funkcją spania a sposób rozkładania

Jeśli szukasz narożnika do spania codziennego do kawalerki, zwróć uwagę na sposób jego rozkładania. O ile w przypadku narożników, w których funkcja spania jest użytkowana okazjonalnie jest to niezbyt istotne, to gdy mamy na narożniku spać każdej nocy się to zmienia. Najpopularniejszy jest system Delfin, który polega na tym, że spód siedziska umieszczony jest na wózku wysuwającym się z szufladą ( w niej ukryty jest materac). Wystarczy podciągnąć go lekko do góry za pomocą specjalnego uchwytu. Jest to system wytrzymały i wygodny w obsłudze. Optymalnym rozwiązaniem jest również narożnik z funkcją spania z systemem DL, który polega na wysunięciu siedziska i przewróceniu oparcia. Istotne jest bowiem, aby po rozłożeniu powierzchni spania była ona równa, co znacząco wpłynie na komfort podczas wypoczynku.

Narożnik w welwetowym obiciu będzie idealnie komponować się w dowolnym wnętrzu.

Narożnik z pojemnikiem na pościel

Jeśli narożnik w kawalerce ma służyć do spania codziennego, wówczas warto zdecydować się na model wyposażony w duży pojemnik na pościel. Tym bardziej, że w niewielkich kawalerkach zazwyczaj brakuje dodatkowego miejsca na przechowywanie. W zależności od modelu i systemu rozkładania, pojemnik na pościel może znajdować się w otomanie lub pod siedziskiem. Najbardziej istotna jest jednak jego pojemność, wygodny dostęp do schowka i łatwy sposób jego otwierania. Gdyż będziesz z niego korzystać dwa razy dziennie – chowając i wyjmując pościel. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać porządek i staje się praktycznym miejscem do przechowywania pościeli. Ale i innych akcesoriów, na które trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce w niewielkim mieszkaniu.

Narożnik na wysokich nóżkach prezentuje się lekko, więc idealnie sprawdzi się w kawalerce.

Narożnik a powierzchnia spania

Do kawalerek zazwyczaj wybierane są małe narożniki. Gdyż nie zajmują one zbyt wiele powierzchni podłogowej i nie przytłaczają wizualnie przestrzeni swoim gabarytem. Jednak, aby zapewniać komfortowe warunki do snu codziennego, rozłożona powierzchnia narożnika powinna mieć określone wymiary. Bowiem jeżeli będzie zbyt mała, to dwie osoby będą czuć się na niej niezbyt komfortowo. Ogólnie przyjmuje się, że dla dorosła osoba potrzebuje około 60 cm szerokości powierzchni spania, aby móc wygodnie wypoczywać. Aczkolwiek ta wartość będzie też zależna od indywidualnych preferencji i gabarytów konkretnej osoby. Natomiast długość powierzchni spania powinna być przynajmniej 20 cm większa niż wzrost osoby, która będzie korzystać z narożnika. Zwróć jednak uwagę, że gabaryty narożnika nie muszą wcale świadczyć o wielkości powierzchni spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *