Jak wybrać fotel gamingowy dla nastolatka?

Fotel gamingowy jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych mebli w pokoju nastolatka. Idealnie sprawdzi się zarówno jako urodzinowy prezent, jak i podczas urządzania nowego pokoju o młodzieżowym designie. Co ciekawe, fotele gamingowe są idealnie nie tylko dla fanów gier, ale także dla osób spędzających dużo czasu przy biurku. Dlaczego? O tym przeczytasz w naszym artykule. Sprawdź, jak wybrać fotel gamingowy do pokoju nastolatka.

Fotel gamingowy cechuje się zwykle dynamicznym designem i nowoczesną formą.

Fotel gamingowy czy biurowy?

Osoby, które nie są miłośnikami gier komputerowych często uważają, że fotel gamingowy różni się od modeli biurowych wyłącznie designem. Tymczasem fotel do gier cechuje się zupełnie innymi walorami użytkowymi oraz konstrukcyjnymi. W związku z tym różnice pomiędzy fotelami biurowymi i tymi przeznaczonymi do gier są zdecydowanie wyraźniejsze. Nie oznacza to, że fotele gamingowe nie mogą być jednocześnie używane do pracy w biurze. Wręcz przeciwnie, gdyż za sprawą ergonomicznej konstrukcji zapewniają optymalne warunki do pracy. Sprzyjają też utrzymaniu właściwej postawy ciała podczas siedzenia przy biurku. Niemniej należy pamiętać, że są one specjalnie przystosowywane właśnie do tego typu czynności. Oznacza to, że ich kształt, materiał wykonania oraz ewentualne dodatki funkcjonalne sprawiają, że nawet długotrwałe spędzanie czasu przed komputerem staje się zdecydowanie wygodniejsze.

Nowoczesny fotel gamingowy idealnie sprawdza się także dla osób pracujących przy komputerze.

Fotel do gier a zdrowie

Decydując się na wysokiej jakości fotel gamingowy, zyskujesz pewność, że rozgrywka będzie odbywać się w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Warto jednak pamiętać, że im więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera, tym lepszy fotel biurowy lub gamingowy powinniśmy zakupić. Odpowiedni fotel do komputera ma bowiem istotny wpływ na komfort pracy, ale również na nasze zdrowie. Ergonomiczna forma dba o kręgosłup oraz odpowiednią postawę ciała. Zapobiega też bólom pleców i mięśni, a co za tym idzie sprawia, że wielogodzinne sesje przed komputerem stają się przyjemniejsze. Wybierając fotel gamingowy upewnij się więc, jakie ma walory konstrukcyjne w zakresie ergonomii. Dobry design oraz dodatki funkcjonalne będą wówczas niczym wisienka na torcie.

Zalety foteli gamingowych

 • Fotele dla graczy mają ergonomiczną formę konstrukcyjną.
 • Gamingowe fotele są wykonane i zaprojektowane starannie, z dbałością o detale.
 • Fotele do gier są dostępne w wielu wariantach wzorniczych, a także dużym wyborze poszczególnych parametrów.
 • Meble dla graczy często bywają wyposażone w przydatne i wygodne funkcje (jak choćby regulacja podłokietników).
 • Fotele do gier są wzbogacone o dodatkowe wyposażenie (np. poduszka na odcinek lędźwiowy i szyjny, oświetlenie LED, wiatraki chłodzące).
Fotel dla gracza musi mieć ergonomiczną formę konstrukcyjną dla pełni komfortu użytkowania.

Jak wybrać fotel gamingowy?

Konstrukcja – forma konstrukcyjna fotela dla graczy musi być wykonana z solidnego materiału (na przykład ze stali). Dzięki temu wielogodzinne użytkowanie nie obciąży mebla. Konstrukcja może być również specjalnie wzmacniana, co znacząco podniesie wytrzymałość. Natomiast kształt oparcia i siedziska mają najczęściej design kubełkowy, który utrzymuje sylwetkę gracza w optymalnej pozycji. Kubełkowe fotele obrotowe mają swoje zastosowanie także w biurach i w domach freelancerów. Gwarantują im wysoki komfort podczas pracy przy komputerze

Materiał wykończenia – fotele gamingowe zazwyczaj są pokryte materiałem tekstylnym, skórą ekologiczną lub naturalną, nylonem, pianką, a nawet winylem. Wybór jest duży, więc każdy może wybrać idealny materiał. Ważne jest to, aby pokrycie nie było śliskie, a ciało się do niego nie przyklejało.

Wysokość i kształt oparcia – te czynniki należy dobrać do wzrostu użytkownika. Osoby wysokie powinny zdecydować się na fotele o możliwie najwyższym oparciu. Idealnie jeśli będzie miało ono ergonomiczny kształt ze stałą wypukłością w okolicy lędźwiowej lub z regulowaną poduszką. Taką poduszkę można przesunąć na odpowiednią wysokości kręgosłupa. Krzesła dla graczy mogą być wyposażone także w regulację oparcia (ustawienia jego wysokości, jak i pochylenia).

Futurystyczny design jest idealny do pokoju młodzieżowego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając fotel dla gracza?

 • Fotel do gier powinien zapewniać maksymalną wygodę. Ważny jest więc kształt oparcia i poduszki do podparcia kręgosłupa, ale też zagłówek, o który można będzie się oprzeć.
 • Wyprofilowanie fotela ma zapewniać podczas siedzenia zachowanie naturalnego wygięcia kręgosłupa (kształt lekko zbliżony do litery „S”).
 • Jeżeli cenisz wygodę postaw na fotel z regulowanymi podłokietnikami (2D, 3D lub 4D). Ułatwią przyjmowanie naturalnej pozycji ciała podczas użytkowania.
 • Dobrze dopasowane fotele mają możliwość ustawienia siedzenia na wysokość, która pozwoli komfortowo siedzieć przy biurku. Ponadto stopy mają opierać się o podłogę, a nogi być zgięte w kolanach pod kątem prostym.
 • Koła fotela gamingowego powinny być odpowiednio trwałe i bezpieczne dla podłoża.
 • Wybierz fotel gamingowy, który zapewnia sprawną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *