Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Urządzenie pokoju dla nastolatka może stanowić wymagające zadanie. Bowiem na stosunkowo niewielkiej przestrzeni musimy zaaranżować kilka stref użytkowych, a przy tym wpasować się w gusta i oczekiwania młodego człowieka. Nowoczesny pokój młodzieżowy powinien być urządzony w taki sposób, by pogodzić zainteresowania nastolatka z funkcjonalnością, a także zapewnieniem mu komfortu. Podstawą urządzenia takie wnętrza są odpowiednio dobrane meble i dodatki. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy.

Nowoczesny pokój młodzieżowy – czym się charakteryzuje?

  • Komplet mebli młodzieżowych – najważniejsza jest funkcjonalność i komfort użytkowania, aczkolwiek niemniej ważny jest modny design. Aktualnie prym wiedzie styl nowoczesny w pokojach młodzieżowych. Warto więc wybrać meble o stonowanej kolorystyce i stosunkowo prostej formie. Nowoczesne meble do pokoju młodzieżowego powinny być również funkcjonalne. Popularnością cieszą się rozwiązania łączące wiele funkcji w jednej bryle. Dobrym przykładem jest tu półkotapczan, biurko chowane w szafie, czy też drabinki gimnastyczne z biurkiem.
  • Funkcjonalne wyposażenie – pokój młodzieżowy warto wyposażyć w funkcjonalne dodatki, które pozwolą zwiększyć miejsce na przechowywanie, a jednocześnie będą pełnić swoją podstawową rolę. Mogą to być pufy ze schowkami, łóżka wzbogacone o szafki lub regały, czy też wielofunkcyjne meble składające się kilku elementów w jednej bryle meblowej.
Półkotapczan to nowoczesny mebel, który doskonale sprawdzi się w pokoju nastolatka.
  • Efektowne materiały – nowoczesny pokój młodzieżowy nie musi być urządzony zbyt monotonnie. Minimalistyczne rozwiązania można bowiem wzbogacić o dekoracyjne akcenty. Warto w tym celu wykorzystać przede wszystkim ściany. Można je wzbogacić o fototapetę, panele tapicerowane, czy też elementy dekoracyjne 3D.
  • Nowoczesna kolorystyka – styl nowoczesny i minimalizm koncentrują się przede wszystkim na neutralnych, stonowanych kolorach. Doskonale sprawdź się tu więc biel, beże i szarości. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby powagę tych odcieni nieco przełamać kolorowymi akcentami.
Minimalistyczne wzornictwo i ciekawe dodatki doskonale sprawdzą się w modnym pokoju młodzieżowym.

W małych pokojach młodzieżowych warto postawić również na wielofunkcyjne rozwiązania takie jak:

  • półkotapczan,
  • łóżko z szufladami lub półkami w ramie,
  • rozkładane biurko chowane w szafie,
  • biurko w postaci składanego blatu na ścianie,
  • funkcjonalne półki ścienne.
Neutralne kolorystycznie meble można przełamać kolorowymi dekoracjami i tekstyliami.

Pokój młodzieżowy z pomysłem

Młodzież preferuje oryginalne i stylowe rozwiązania wnętrzarskie. Wszystko to, co nieszablonowe, ale praktyczne i estetyczne, będzie doskonałym wyposażeniem młodzieżowego. Styl nowoczesny wiąże się z podkreśleniem minimalizmu i funkcjonalności. Dlatego im mniej dodatków dekoracyjnych i wzorzystości, tym lepiej. W nowoczesnym pokoju młodzieżowym królują geometryczne wzory i proste w swojej formie dodatki. Pamiętaj też, aby zaangażować swoją dorastającą pociechę w planowanie aranżacji jego pokoju. Wspólnie wybierzecie to, co sprawdzi się najlepiej. Jednak w pomieszczeniu urządzonym minimalistycznie dobrze jest unikać zbędnych drobiazgów, które tylko wywołają wrażenie wizualnego bałaganu. Proste, estetyczne i funkcjonalne dodatki to podstawa w nowoczesnym pokoju młodzieżowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *