jadalnia w stylu ponadczasowym

Jadalnia urządzona w ponadczasowym stylu

Jadalnia jest bardzo ważnym wnętrzem, gdyż to w niej na co dzień domownicy się jednoczą, by delektować się swoim towarzystwem i pysznymi posiłkami, ale także w jej wnętrzu przyjmowani są goście. Bez względu na to, czy jadalnia ma przede wszystkim służyć domownikom, czy zachwycać przyjmowanych w domu gości – musi być funkcjonalna, stylowa i komfortowa. Dlatego urządzając to wnętrze, warto kierować się tym, by meble i dodatki prezentowały się efektownie przez długie lata.

Modnie czy ponadczasowo?

Trzeba przyznać, że częstym dylematem pojawiającym się podczas planowania aranżacji jadalni jest to, czy kierować się aktualnymi trendami wnętrzarskimi czy może jednak postawić na ponadczasowość. Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Otóż, jeżeli lubisz przeprowadzać zmiany w estetyce i sposobie rozmieszczenia poszczególnych mebli i dodatków, albo gdy lubisz co pewien czas wymieniać meble do jadalni na nowe, wówczas warto postawić na trendy i aktualną modę w designie. Jeżeli natomiast preferujesz rozwiązania, które będą na tyle uniwersalne wzorniczo, że będą się pięknie prezentować przez lata i wciąż zachwycać – warto postawić na ponadczasowe meble o klasycznym wyrazie wzorniczym.

jadalnia

Komplet ponadczasowych mebli do jadalni – Royal. KLIK

Jadalnia – ponadczasowe meble

Ponadczasowe meble do jadalni, czyli jakie? Jeżeli stawiasz na ponadczasowość i chcesz, aby jadalnia zachwycała przez lata, a także by na jej odbiór nie miały wpływu zmieniające się trendy wnętrzarskie i designerskie, warto postawić na klasykę. Trzeba bowiem przyznać, że klasyka jest zawsze w modzie. I nie mamy tu na myśli przesadnie dekoracyjnych, a wręcz barokowych kompletów mebli do jadalni lecz kolekcje, które cechują się wyważonym wzornictwem i spójnymi kompozycjami dekoracyjnymi, dzięki czemu są zarówno eleganckie, jak i stylowe bez względu na panującą w danym okresie modę. Do takich kolekcji przede wszystkim można zaliczyć:
meble do jadalni w stylu angielskim,
– meble w stylu rustykalnym,
– komplety prowansalskie,
– meble jadalniane w stylu kolonialnym.

Jadalnia w ponadczasowym stylu

Jadalnia o ponadczasowym wyrazie estetycznym wykonana w całości z drewna – KLIK

Jakie meble powinny się znaleźć w każdej jadalni?

Oczywiście bohaterami każdej jadalni są stół i komplet krzeseł. Jeżeli jadalnia jest niewielkich rozmiarów, lub stanowi część przestrzeni otwartej, wówczas w zupełności te meble będą wystarczające. Jednak, gdy dysponujesz osobnym, przestronniejszym pomieszczeniem warto by ponadto znalazły się w nim:
komoda do jadalni – dzięki szufladom z łatwością będzie można przechowywać i utrzymać porządek w drobnych akcesoriach takich jak sztućce, serwety, obrusy itd.;
– witryna lub regał – można na nich efektownie wyeksponować zastawy stołowe i komplety herbaciane, a także poukładać różne rodzaje kaw i herbat w eleganckich słoikach;
– stolik barowy na kółkach – być może nie jest konieczny, ale z pewnością okaże się przydatny, gdyż można na nim ustawić szklanki i alkohole lub dodatkowe naczynia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *