Idealne ławy do małych wnętrz

Idealne ławy do małych wnętrz

Stworzenie estetycznej i zarazem funkcjonalnej aranżacji małego salonu zwykle wymusza na nas kompromisy. Właściciele niewielkich wnętrz często z zazdrością przeglądają inspiracje w katalogach dedykowane w większości przestronnym pokojom dziennym. Na szczęście współczesne rozwiązania meblowe są na tyle przemyślane i funkcjonalnie zaprojektowane, że teraz nawet właściciele niewielkich salonów będą mogli napawać się pięknym wnętrzem, robiącym wrażenie optycznie przestronniejszego. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji ław, które idealnie sprawdzą się w niewielkich salonach.

Aranżowanie małego salonu jest niczym toczenie walki o każdy centymetr przestrzeni, by w efekcie wykreować wnętrze wygodne i funkcjonalne. Ława lub stolik kawowy stanowi nieodłączny element każdego pokoju dziennego bez względu na jego wielkość. Zanim jednak mały salon zostanie w nią wyposażony warto przejrzeć nowoczesne modele, które nie zagracą optycznie wnętrza i funkcjonalnie je dopełnią.

 

Kliknij i zobacz rozkładaną ławę Tristo

 

Do małego wnętrza idealna będzie ława wykonana ze szkła transparentnego lub posiadająca szklany blat. Bez względu na swój gabaryt taki model nie będzie przytłaczał całej aranżacji, a wręcz przeciwnie. Gdyż odbijające się w nim światło optycznie powiększy przestrzeń, a przeźroczystości nadadzą wrażenie przestronności. Podobny efekt dadzą ławy utrzymane w jasnej kolorystyce. W szczególności świetnie sprawdzą się ławy w bieli o lakierowanej powierzchni, a także te posiadające dekory z fakturą jasnego drewna np. sosny lub dębu sonoma.

 

Nowoczesna ława Diana

Ława Priam – idealna do małych wnętrz KLIK

Mały salon potrzebuje jak najwięcej wielofunkcyjnych rozwiązań. Warto więc wybrać ławę lub stolik kawowy, który będzie wyposażony w dodatkową półkę pod blatem umożliwiającą przechowywanie podręcznych przedmiotów takich jak gazeta, czy pilot. Na rynku dostępne są także ławy składające się z kilku elementów, co pozwala na łatwe ich rozkładanie i składanie. Wówczas na co dzień zaoszczędzona zostaje cenna przestrzeń, a podczas wizyt gości zyskujemy dodatkową powierzchnię do wyłożenia przekąsek lub innych produktów. Innym wariantem wartym uwagi są ławy, które posiadają konstrukcję umożliwiającą schowanie pod nimi puf. Dzięki temu rozwiązaniu pufy, gdy nie są już potrzebne mogą być po prostu schowane – nie tracąc przy tym na estetyce całej bryły.

 

Ława z pufami Nina – zobacz w sklepie

 

Cechy idealnej ławy do małego salonu:

  • jasna kolorystyka,
  • szklane elementy,
  • brak zbyt dużej ilości dekorów,
  • stonowane wzornictwo,
  • rozkładana konstrukcja,
  • półka pod blatem,
  • proste linie.

 

Modny zestaw ław Nolan – zobacz ofertę Bogart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *