komplet mebli do dużego salonu

Idealne komplety mebli do dużego salonu

Wybór kompletu mebli do dużego salonu jest tylko z pozoru łatwy. Wydaje się bowiem, że mając do dyspozycji duży metraż zyskujemy niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jednakże już na początku urządzania takiego wnętrza musimy spojrzeć w oczy surowej rzeczywistości. Urządzając duży salon również musimy uważać, by nie przesadzić z ilością mebli i dekorów, a ponadto należy w odpowiedni sposób dopasować gabaryty mebli do przestronnego wnętrza, by całość nie wyglądała zbyt kontrastowo. Jakie komplety mebli najlepiej sprawdzą się w dużym salonie? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych inspiracji wprost z nowoczesnych kolekcji proponowanych przez solidnych producentów meblowych.

Duży salon – jak go urządzić?

Duży salon ma wielki potencjał, ale trzeba go umiejętnie wykorzystać. Często zdarza się, że ciesząc się dużym metrażem staramy się go w pełni wypełnić i wykorzystać, co może w efekcie nie prezentować się najlepiej. Łatwo tu bowiem o wizualny chaos. Dlatego najważniejsze jest to, aby meble do salonu były precyzyjnie dobrane. W tym zakresie polecamy przede wszystkim wybór mebli pochodzących z jednej kolekcji, dzięki czemu cała kompozycja aranżacji będzie prezentować się spójnie. Oczywiście, jeżeli preferujesz przede wszystkim styl eklektyczny, to warto umiejętnie splatać ze sobą meble i dodatki pochodzące z różnych koncepcji stylistycznych. Mimo to baza powinna być spokojniejsza, aby wizualnie nie zagracić dużego salonu.

meble do salonu

Sprawdź atrakcyjną cenę na wyjątkowo efektowne meble do dużego salonu. KLIK!

Strefy w dużym salonie

W każdym salonie kluczową rolę odgrywa przede wszystkim strefa wypoczynkowa, w której znajdują się takie meble jak: kanapa lub narożnik, fotele, ława. Dopełnieniem tej strefy relaksu jest oczywiście kącik telewizyjny, w którym wiodą prym meble RTV i sprzęty audiowizualne. W dużym salonie warto zadbać o to, by to właśnie strefa relaksu dominowała i stała się bohaterem dużej przestrzeni. W tym celu warto wyposażyć ją w większy komplet wypoczynkowy. Idealnie sprawdzają się tu także rozbudowane narożniki, które w małych salonach nie mają racji bytu, ale na dużym metrażu prezentują się wyjątkowo efektownie. Ponadto zapewniają maksymalny komfort, dzięki dużej powierzchni wypoczynkowej, a także dodatkowym udogodnieniom takim jak: dodatkowy lub dwuosobowy szezlong, podłokietniki, schowki, regulowane zagłówki, czy funkcja relaks pozwalająca wyciągnąć podnóżek i odchylić oparcie. Taki duży narożnik pozwoli także wygodnie ugościć więcej osób podczas proszonych przyjęć lub wspólnych sensów filmowych ze znajomymi i rodziną.

Duży narożnik

Kliknij i sprawdź ofertę na duży narożnik Anabell w okazyjnej cenie i dostępny od ręki!

Komplety mebli do dużego salonu

Wybierając komplet mebli do dużego salonu warto wybierać wśród propozycji sprawdzonych producentów, którzy oferują meble wykonane z wysokiej jakości komponentów i są dopracowane w każdym detalu. Komplety, które tu prezentujemy takie właśnie są, gdyż wyselekcjonowaliśmy je na podstawie opinii licznych zadowolonych kupujących. Wybierając dany komplet mebli warto zwrócić uwagę na to, by zawierał on więcej brył niż zestawy uniwersalne i dedykowane standardowym pomieszczeniom. Dzięki temu unikniemy efektu pustki w dużym salonie oraz wrażenia, że aranżacja jest po prostu niegotowa i jeszcze niedopracowana. W dużym salonie oprócz mebli wypoczynkowych przydadzą się także:

duża komoda z szufladami i szafkami na drobiazgi,

– regał na książki, bibeloty, kolekcje,

– ława kawowa,

– meble jadalniane: stół z kompletem krzeseł,

– półki wiszące,

– opcjonalnie witryna.

Komplet mebli do salonu

Nowoczesny komplet mebli do salonu Baros teraz w okazyjnej cenie. Kliknij i sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *