Gotowe meble czy na wymiar?

Urządzając nowe mieszkanie zastanawiamy się jakie rozwiązanie będzie dla nas lepsze – meble na wymiar czy gotowe.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy jak i minusy.

W wypadku mebli na wymiar otrzymujemy dokładnie takie bryły jakie zamawialiśmy, idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Musimy się jednak liczyć z wyższą ceną oraz dłuższym czasem oczekiwania.

Gotowe meble systemowe to krótki czas oczekiwania i meble w przyzwoitych cenach. Dzięki rozmaitym bryłom często udaje się skompletować zadowalający nas wymiarowo zestaw. Minusem w tym wypadku jest konieczność (w większości przypadków) samodzielnego zmontowania takich mebli.

 

velvet

Duży wybór mebli systemowych sprawia, że kupujemy je częściej gotowe, niż wykonujemy na indywidualne zamówienie (tu meble: Velvet i Kora)

 

Jeśli chodzi o meble na wymiar to rządzą kuchnie, są one najczęściej wykonywane na wymiar. Nie każdy jest świadom iż dolne szafki na wymiar nie koniecznie oznaczają pocięte blaty. Większość producentów oferuje możliwość dostarczenia blatu w takich kawałkach jakie życzy sobie klient.

 

blanka

Kuchnia Lamja i Blanka L – bogata oferta dostępnych szafek i kolorów sprawia, że zamawianie kuchni na wymiar mija się z celem.

 

Reasumując – podstawowymi czynnikami, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru mebli na zamówienie lub gotowych są: potrzeby, świadomość dodatkowych opcji które dają nam gotowe meble oraz zasobność portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *