Fotel w stylu JAJO – ponadczasowy trend

Fotel w stylu JAJO – ponadczasowy trend

Fotel „Jajo” to model, który zjednał sobie serca i gusta wielu osób, dzięki wyjątkowo finezyjnej formie designu oraz zapewniającej komfort konstrukcji. Mebel ten nie bez przyczyny jest jednym z najbardziej rozpoznawanych wzorów w historii projektowania mebli, przez co można by powiedzieć, że nigdy nie wychodzi on z mody i można go dostosować do każdej aranżacji: od klasycznej do nowoczesnej. Co warto wiedzieć o fotelu w stylu „Egg”? Prezentujemy kilka wyjątkowych odsłon tego projektu, a także przybliżamy istotę jego fenomenu.

 

Fotel Dixon – kliknij i zobacz super ofertę

 

Wróćmy do przeszłości

Premiera fotela „Jajo” odbyła się już w 1958 roku. Jego twórcą był duński architekt Arne Jacobsen, który stworzył ten model na potrzeby konkretnego wnętrza jednego z hoteli. Projekt mebla znacznie wyprzedzał wyobrażenia o stylistyce wnętrz, przez co dopiero po latach doceniono jego nieprzeciętny charakter. Model ten zyskał na szczególnej popularności, gdy znani filmowcy wykorzystywali go na filmowym ekranie. Fotel „Jajo” przeżył wówczas swoisty renesans i odtąd gości we wnętrzach, w których doceniany jest finezyjny design i niebanalne rozwiązania.

 

Kliknij i zobacz wyjątkowe wzory tapicerek fotela Butterfly

 

Istota drzemie w formie

Konstrukcja fotela w stylu „Jajo” opiera się na chromowanym lub aluminiowym stelażu z podstawą w formie koła lub trójnogu. Całość bryły jest natomiast pokryta mięsistym obiciem oraz tapicerką w dowolnym wzorze. Perfekcyjnie dopasowane proporcje, profilowane oparcie oraz okrągła forma siedziska łączącego się z oparciem sprawiają, że całość tworzy wyjątkowo wygodny i unikatowy mebel. Współcześnie fotele dostępne są w bardzo bogatej ofercie kolorów i wzorów obiciowych. Dzięki temu zarówno zwolennicy eleganckich, klasycznych wzorów i materiałów np. skóry w naturalnym kolorze, a także świeżych, energetycznych kolorów w nowoczesnym ujęciu znajdą coś dla siebie. Hitem ostatnich sezonów są wzory tkanin w stylu patchwork, które pasują do różnych aranżacji i pięknie ożywiają wnętrza.

 

Fotel Blazer w finezyjnej odsłonie KLIK

 

Styl, który urzeka

Fotel „Jajo” posiada różne odsłony. Możemy znaleźć modele, które idealnie nawiązują do formy oryginalnej, a także takie, które się nią inspirują. Model ten jest przede wszystkim ponadczasowy i wyjątkowo uniwersalny, gdyż o ostatecznym efekcie aranżacyjnym z jego wykorzystaniem zadecyduje konkretna tapicerka. Jedno jest pewne – od przeszło pół wieku model ten budzi zachwyt nie tylko wśród pasjonatów pięknego designu. Wybierając fotel „Jajo” do swojego wnętrza można mieć pewność, że zawsze będzie modny. Szczególną zaletą jest też to, że w prosty sposób można wkomponować go zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych bardziej tradycyjnych. Może on stać się zarówno eleganckim dopełnieniem aranżacji, jak i efektownym kontrapunktem, który przyciągnie uwagę.

 

Kliknij i zobacz elegancki model Devon

Kliknij i zobacz modną odsłonę fotela Origami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *