Dlaczego warto wybrać białe meble?

Dlaczego warto wybrać białe meble?

Białe meble w ostatnich sezonach wiodą zdecydowany prym zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i publicznych. Do niedawna trend ten był traktowany jako chwilowa moda. Ale czy słusznie? Przyjrzyjmy się największym zaletom białych mebli i odkryjmy dlaczego warto wybrać je do swoich aranżacji.

Biel sama w sobie niesie wiele pozytywnych skojarzeń, które przedkładają się również na design meblowy. Kolor ten łączy w sobie elegancką prostotę i piękno, a także ponadczasowość. Może właśnie ponadczasowy charakter przemawia za panowaniem białej barwy we współczesnych mieszkaniach, restauracjach i hotelach. Dlaczego warto wybrać białe meble? Oto 5 najważniejszych powodów:

12600mebloscianka-blue-daimond08441

Kliknij i zobacz nowoczesne meble do salonu Blue Daimond

1. Biel nie wychodzi z mody

Ten elegancki kolor jest przede wszystkim uniwersalny, dzięki czemu bardzo łatwo go skomponować w zasadzie z każdą inną barwą. Białe meble mogą więc stanowić idealne tło dla dekoracji i akcesoriów w innych barwach. Uniwersalność białych mebli przejawia się także w tym, że można je dopasować w zasadzie do każdego stylu: od klasyki i glamour, poprzez nowoczesny minimalizm, wreszcie po modny styl skandynawski.

sypialnia-neve-i49221

Kliknij i zobacz modną aranżację sypialni w bieli – Meble Neve

 

2. Czystość

Białe meble wbrew pozorom jest bardzo łatwo utrzymać w czystości, w przeciwieństwie do ciemniejszych kolorów. Na jasnej powierzchni nie będą tak widoczne drobne zarysowania, odciski palców, ani nawet rysy. Biel jest więc praktyczna pod względem estetycznym i sprawia wrażenie czystości.

kuchnia-sara-26022301

Kliknij i obejrzyj ponadczasowe meble kuchenne Sara

 

3. Optycznie powiększa wnętrza

Większość z nas boryka się z koniecznością urządzenia pięknych aranżacji w średnich lub małych wnętrzach. Idealnym rozwiązaniem będą białe meble, gdyż optycznie powiększą pomieszczenie. Dzięki nim zrobi się przestronniej i przyjemniej.

zestaw-princessa-ii35531

Kliknij i zobacz meble do pokoju dziewczynki

 

4. Zawsze modne

Biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesne urządzenie wnętrza jest poważnym wydatkiem oraz wysiłkiem, planujemy je na lata. Dlatego warto wybrać takie meble, które będą dobrze się prezentować przez lata i nie wyjdą z mody. Białe meble stanowią świetną bazę każdego projektu, gdyż każda zmiana, np. koloru ścian czy dekoracji okna, pozwoli nam małym kosztem zrealizować nowy trend w wyposażeniu wnętrz bez konieczności wymiany mebli na nowe.

komplet-selene-sz-vi17441

Kliknij i zamów meble biurowe w bieli

 

5. Pasują do otwartych kuchni

Sporo z nas coraz chętniej decyduje się na stworzenie kuchni otwartych na salon zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Biel pasuje do wszystkiego i doskonale łączy się z meblami w innych kolorach, co jest świetnym wyjściem, gdy chcemy w salonie mieć inny rodzaj mebli niż w kuchni. Białe meble dobrze się wkomponują w większość wnętrz i nie będą się gryzły z resztą wyposażenia mieszkania.

komplet-stol-fano-4-krzesla-h-79022085

Kliknij i zamów białe meble do jadalni

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *