Czy warto wybrać matowe fronty kuchenne?

Współczesne trendy kuchenne skłaniają się ku aranżacjom opartym na ciemnych lub pastelowych kompozycjach kolorystycznych oraz spójnej dekoracyjności. Kluczowe jest tu też podkreślenie funkcjonalności i stosowanie nowoczesnych rozwiązań dedykowanych kuchniom. Jednym z popularniejszych trendów stały się matowe fronty kuchenne. Jednak wiele osób zastanawia się, czy są one praktyczne i czy moda na nie zbyt szybko nie przeminie. Meble kuchenne w macie – postanowiliśmy przeanalizować ten temat z pomocą projektanta wnętrz.

Ciemne matowe fronty to obecnie gorący trend wnętrzarski.

Matowe fronty kuchenne a trendy wnętrzarskie

Jeszcze do niedawna szczególnym zainteresowaniem cieszyły się głównie fronty z wykończeniem w połysku. Takie meble kuchenne wpisywały się w styl nowoczesny i minimalizm. W ostatnich sezonach można jednak zauważyć pewne modyfikacje w zakresie trendów kuchennych. Kuchnie stają się wizualnie przytulniejsze, nowoczesne pod względem zastosowanych rozwiązań mających usprawniać wykonywanie obowiązków kuchennych. Ponadto pojawiają się w nich już nie tylko kolory neutralne, ale i pastele oraz ciemne antracyty, granaty, butelkowe zielenie. Ponadto odchodzimy od frontów w wysokim połysku na rzecz matowych. Takie fronty powodują, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i przyjemniejsza w wizualnym odbiorze. Takie wykończenie idealnie pasuje do mody na jednolite zabudowy mebli kuchennych i brak przesadnej dekoracyjności. Ozdobą staje się bowiem kompozycja kolorystyczna oraz forma zabudowy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na meble kuchenne wykończone w macie. Mat doskonale komponuje się z dominującymi we wnętrzach wykończeniami takimi, jak drewno, kamień, beton architektoniczny, welur i metal.

Matowe fronty idealnie komponują się z drewnianymi akcentami w zabudowie mebli kuchennych.

Meble kuchenne w macie – dlaczego warto?

Matowe fronty kuchenne sprawiają, że kuchnia prezentuje się zarówno nowocześnie, jak i stylowo. Ponadto delikatnie rozpraszają światło kreując elegancki charakter przestrzeni, ale jednocześnie nie pozbawiają aranżacji naturalnego wyrazu estetycznego. Takie wykończenie optycznie uspokaja pomieszczenie, wprowadzając nieco wizualnego ciepła i podkreślając klimat wnętrza. Ponadto nie trzeba się obawiać, że trend na matowe meble kuchenne przeminie, gdyż cechuje je ponadczasowa uniwersalność. Sprawdzą się w każdym wnętrzu – bez względu na jego estetykę, a także styl przewodni. Matowe fronty to także nawiązanie do wzorniczej prostoty, jaka wyróżnia style minimalistyczne, modernistyczne czy klasyczne. Taka swoboda wzornicza wynika z dostępności rozmaitych kolorów powierzchni, a także różnorodnych faktur.

Granat w macie to kolor, który cieszy się szczególnym powodzeniem w aranżacjach kuchennych.

Meble kuchenne z matowymi frontami a wymiar praktyczny

Dopracowany design to zdecydowanie coś istotnego podczas urządzania swojej wymarzonej kuchni. Jednak projekt mebli kuchennych powinien nie tylko być estetyczny i spójny z gustami domowników, ale również zapewniać funkcjonalność i ergonomię kuchenną. Design musi więc iść w parze z jakością, zwłaszcza kiedy mówimy o meblach. Fronty kuchenne powinny przez lata zachowywać swój kolor – mimo wpływu promieni UV. Ale także być odporne na skutek działania wilgoci czy zarysowań. Dlatego wybierając matowe fronty kuchenny zwróć uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane. Wiele osób obawia się wybrać takie fronty ze względu na ślady odcisków palców na powierzchni. Tymczasem gładka, jednolita struktura powierzchni w macie jest przyjemna w dotyku oraz łatwa do utrzymania w czystości, a to powoduje, że nie widać na niej zbytnio nieestetycznych śladów. To rozsądne wyjście dla tych, którzy nie przepadają za nieustannym przecieraniem widocznych odcisków palców. Stawiamy na łatwą pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *