Aranżacja biura: wybieramy ergonomiczny fotel biurowy

Aranżacja biura: wybieramy ergonomiczny fotel biurowy

Krzesła i fotele biurowe stanowią nieodłączny element naszej pracy zarówno w domowych gabinetach, jak i w miejscu pracy. W pozycji siedzącej spędzamy znaczną część dnia, przez co zwykle cierpi nasz kręgosłup oraz postawa ciała. W związku z tym nasze miejsce pracy powinno być możliwie jak najbardziej ergonomiczne i dostosowane do potrzeb fizjologii, byśmy nie wyrządzali sobie krzywdy. Aby nie cierpieć z powodu bólów kręgosłupa lub chorób układu krążenia, warto zainwestować w krzesło lub fotel o jak najwyższej jakości. Przygotowaliśmy dla Was przegląd eleganckich foteli gabinetowych, które zadbają o kręgosłup podczas siedzenia.

 

Kliknij i zobacz fotel gabinetowy Q08

 

Wielogodzinna praca przy biurku w nieodpowiednim krześle lub fotelu może stać się przyczyną bólu pleców i głowy, a nawet problemów z koncentracją lub poważnych komplikacji z kręgosłupem. Dlatego też podczas urządzania domowego biura, warto zdecydować się na kupno jak najbardziej ergonomicznego fotela, gdyż jest to inwestycja we własne zdrowie.

 

Kliknij i zobacz funkcje ergonomicznego fotela Q031

 

Ergonomiczny fotel do domowego biura powinien być przede wszystkim stabilny, co zapewni wyposażenie w przynajmniej pięcioramienną podstawę z kółkami jezdnymi. Konieczna jest także regulacja wysokości oraz głębokości siedziska, gdyż dzięki tym funkcjom jesteśmy w stanie dopasować fotel do indywidualnych potrzeb sylwetki, bez względu na wzrost. Istotnym elementem jest również elastyczna regulacja oparcia w trzech płaszczyznach:

  • wysokość,
  • głębokość,
  • kąt nachylenia.

Dzięki temu kręgosłup będzie przez cały czas przylegał do fotela, nawet jeśli będziemy się ruszać lub zmieniać pozycję ciała.

 

Kliknij i obejrzyj fotel Nick

 

Warto również zwrócić uwagę na budowę oparcia. Powinno ono być wyprofilowane w taki sposób, by stanowiło stabilne wsparcie dla łopatek i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponadto dobrze by było aby fotel był wyposażony w podłokietniki i zagłówek, gdyż znacznie podniosą komfort użytkowania. Siedzisko powinno być płaskie o zaokrąglonych przednich krawędziach, by dopasować się do ciała.

 

Kliknij i zobacz wygodny fotel Vire

 

Wybierając fotel do domowego biura warto poświęcić uwagę także materiałowi, którym został obity, gdyż podczas codziennego wielogodzinnego użytkowania jest on szczególnie narażony na ścieranie, którego chcemy uniknąć. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na fotel obity skórą naturalną, wówczas optymalnym wyjściem będzie zakup fotela obitego wysokiej jakości ekoskórą lub miękkim materiałem z elastycznej siateczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *