3 wskazówki, jak wybrać narożnik z funkcją spania do dużego salonu

Narożnik z funkcją spania w salonie pełni zdecydowanie więcej ról, niż wyłącznie użytkową. Oprócz zapewniania maksymalnego komfortu podczas relaksu przed telewizorem lub przyjmowania gości, musi także prezentować się w sposób reprezentacyjny. Za jego drugą ważną funkcję możemy więc śmiało uznać – dekoracyjność. Narożnik przykuwa uwagę w salonie, ze względu na pełnione funkcje, jak i duże gabaryty. Dlatego powinien być odpowiednio dopasowany nie tylko do stylu, ale i metrażu pomieszczenia. Jak wybrać idealny narożnik do dużego salonu? Mamy kilka praktycznych wskazówek i inspiracji.

Narożnik modułowy to idealny sposób na zaaranżowanie funkcjonalnej strefy wypoczynkowej.

Narożnik w dużym salonie

Duży salon, mimo że daje nam szerokie możliwości w zakresie aranżacyjnym, to może stanowić też wyzwanie. Co prawda, nie trzeba się tu martwić, że na wypatrzony komplet mebli do salonu nie wystarczy nam miejsca. Za to musimy optymalnie wyposażyć dużą przestrzeń w taki sposób, aby spełniała oczekiwania jednocześnie w zakresie funkcjonalności, komfortu, jak i estetycznego dopracowania. Kluczem do sukcesu jest perfekcyjne urządzenie najważniejszego obszaru w każdym salonie – strefy wypoczynkowej. W dużych salonach najlepiej sprawdzą się narożniki, jako alternatywa dla kanapy z zestawem foteli. Dzięki temu wnętrze będzie prezentować się spójniej i efektowniej. Podniesiemy również możliwości korzystania z funkcjonalności narożnika. Aby przestronny salon prezentował się perfekcyjnie, narożnik musi zostać odpowiednio dobrany do charakteru przestrzeni. Jak więc wybrać idealny narożnik z funkcją spania do dużego salonu.

Narożnik w kształcie litery U będzie najlepszym wyborem dla dużego salonu.

1. Wybierz odpowiednią wielkość narożnika

Podczas wyboru narożnika z funkcją spania, który ma się znaleźć w przestronnym salonie ważne jest, aby odpowiednio dobrać jego rozmiar. Będzie to miało kluczowe znaczenie zarówno dla walorów użytkowych, wygody spania, jak i wrażeń estetycznych. Zbyt mały narożnik w takim salonie będzie prezentować się nieefektownie i sprawi wrażenie źle dopasowanego. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie narożnika:

  • wymiary pokoju – dobrym pomysłem jest zaznaczenie wymiarów przewidywanego narożnika taśmą malarską na podłodze, aby zwizualizować sobie optymalny rozmiar mebla.
  • ile osób będzie korzystało na co dzień oraz jak często przyjmujesz gości,
  • możliwość położenia się na narożniku,
  • wysokość pomieszczenia – im niższe wnętrze, tym narożnik powinien być niższy,
  • funkcje narożnika, z których będziesz korzystać.
Minimalistyczne wzornictwo mebli wypoczynkowych nie przytłoczy aranżacji salonu.

2. Optymalny kształt narożnika

Narożniki dostępne są w różnych formach oraz kształtach. Mogą mieć kształt litery U lub kształt litery L. Pierwszy model polecany jest dla osób posiadających przestronne wnętrza, dużą rodzinę lub gdy często w domu przyjmowani są goście. Przy drugiej opcji należy zwrócić uwagę na stronę narożnika – prawa czy lewa. Zależy to od miejsca, w którym planujemy ustawić narożnik. Są też wersje modułowe, gdzie można zdecydować, w którą stronę narożnik ma być skierowany oraz jaką przyjmie ostateczną formę. Narożniki modułowe mają kilka elementów, które można łączyć w odpowiadające nam kształty. Dzięki temu można w łatwy sposób dostosować narożnik do swoich indywidualnych wymagań i wizji.

Narożniki z elektrycznie wysuwanym siedziskiem to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie.

Funkcje dużych narożników

Nowoczesne narożniki w kształcie litery U mogą być wyposażone w różne funkcjonalności. W przypadku dużego narożnika można pozwolić sobie na wybór nawet kilku opcji jednocześnie. Przede wszystkim warto ustalić, do czego narożnik będzie nam potrzebny. Na tej podstawie łatwiej jest określić budżet, jaki mamy do wykorzystania oraz rodzaj narożnika, który możemy zakupić. Jeżeli zależy Ci na bogatej funkcjonalności postaw na narożnik, który jest nie tylko duży, ale ma również funkcję spania, funkcję Relax, pojemnik na pościel, wygodne zagłówki oraz jest wykonany z materiału, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Jeżeli natomiast zależy Ci wyłącznie na funkcji dekoracyjnej, możesz zainwestować w narożnik o bardziej finezyjnych kształtach i o rzucającej się w oczy kolorystyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *