zestaw białych mebli

3 powody, dla których warto wybrać białe meble

Białe meble zdecydowanie wiodą prym w nowoczesnych aranżacjach wnętrzarskich. Już od dobrych kilku lat możemy obserwować, że trend na biel ulega pewnym modyfikacjom, ale wciąż jest chętnie stosowany w różnego typu pomieszczeniach domowych i biurowych. Białe meble mają wiele zalet, które wpływają na taki stan rzeczy. Sprawdź dlaczego warto wybrać do swoich aranżacji właśnie białe meble.

Moda na jasne meble

Moda na jasne meble ma swoje korzenie oczywiście w krajach skandynawskich, w których zimowa aura i przywiązanie do natury odzwierciedlają się także w designie wnętrzarskim. Meble o neutralnych kolorach, pastelowe odcienie na ścianach, naturalne materiały, dodatki w barwach ziemi, umiłowanie prostoty i harmonia – to najważniejsze wyznaczniki wnętrz urządzanych w myśl skandynawskiej koncepcji. Skąd wzięła się moda na białe meble? Za ojca tak lubianego obecnie stylu wnętrzarskiego uważa się Carla Larssona. Szwedzki malarz i architekt wnętrz stworzył serię obrazów prezentujących wnętrza domowe urządzone przez jego żonę. Obrazy te stały się wielką inspiracją dla innych ludzi, którzy chcieli aby ich wnętrza stały się wizualnie przestronniejsze i jasne. Zalety stylu skandynawskiego szybko doceniono także w innych krajach Europy.

Białe meble

Biała meblościanka w wyjątkowej ofercie – KLIK

Skandynawski design ewoluował i stał się podstawową bazą do wszelkiego rodzaju prób urządzania jasnych aranżacji. Dlatego aktualnie białe meblościanki i inne komplety mebli wybierane są nie tylko do wnętrz w stylu skandynawskim, ale także w klasycznym, eklektycznym, czy też nowoczesnym.

3 powody, dla których warto wybrać białe meble

Są ponadczasowe

Trzeba przyznać, że jedną z największych zalet białych mebli jest to, że są one ponadczasowe a moda na biel nie przemija. Dzięki temu rozwiązaniu, pomimo zmieniających się trendów wnętrzarskich białe meble wciąż będą dobrze się prezentować. Stanowią więc doskonałe rozwiązanie w szczególności do kuchni, gdzie zabudowę wybieramy na lata. Białe meble kuchenne będą efektowne aż do kolejnego remontu tego pomieszczenia.

Ponadczasowe białe meble

Białe meble do nowoczesnej jadalni – Kliknij i sprawdź ofertę!

Pasują do wnętrza w każdym stylu

Zaletą bieli jest także to, że stanowi uniwersalną bazę, na podstawie której zastosować można dowolny styl wnętrzarski. Białe komplety mebli pięknie będą podkreślać styl klasyczny np. w angielskich lub prowansalskich aranżacjach. Także nowoczesne wnętrza będą efektownie wyglądać z surowymi bryłami i stonowanym wzornictwem.

Białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne w efektownej formie i atrakcyjnej cenie na Meble-Bogart.pl. Kliknij i sprawdź!

Optycznie powiększają przestrzeń

Efekt przestronności jest wyjątkowo pożądany we współczesnych wnętrzach. Białe meble nie przytłaczają aranżacji, co sprawia że pomieszczenie wydaje się wizualnie większe. Z tego powodu białe szafy przesuwne z lustrami doskonale sprawdzą się w małych i ciasnych wnętrzach. Biel, podobnie jak lustro, odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu salon, kuchnia czy sypialnia nabierają wizualnej lekkości i wydają się być większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *